Lifestyle

#przygoda

#sieć

#trend 

#zajawka 

#chill 

Interesują cię podróże, turystyka i zdrowy styl życia? Bliskie są ci trendy eko i zero waste? Jesteś fanem świata gier i fantasy? A może twoją pasją jest kultura tradycyjna i folkowe klimaty lub moda retro, design i rzemiosło artystyczne? A może przeciwnie… Jesteś fanem nowinek naukowych i futurystycznych wizji? Masz pomysł na własną inicjatywę, ale nie wiesz jak ją zrealizować? Daj nam znać! LIFESTYLE w Chatce Żaka to przestrzeń działania dla ciebie! Zrealizuj z nami  swoje pomysły! 

KURATOR 

Bogdan Bracha – od ponad 30 lat w zespole Chatki Żaka, muzyk i animator kultury. Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci polskiej sceny folkowej, jest praktykiem i teoretykiem tego nurtu. Założyciel i lider Orkiestry św. Mikołaja. Twórca wielu projektów muzycznych nastawionych przede wszystkim na pracę z młodymi ludźmi, głównie ze środowiska akademickiego. 

PROJEKTY/DZIAŁANIA PODJĘTE W 2021/2022 

Meet Life Style –  spotkania lubelskich studentów z różnych państw, podczas których poznają wzajemnie swoje kultury , obyczaje i kraje. 

Studencka Wymiennikownia – od października we Foyer obok Małej Sali Widowiskowej funkcjonuje przestrzeń, w której można zostawiać rzeczy których się nie używa (książki, gry, gadżety, rośliny) i zabrać coś dla siebie. Wymiennikownia działa codziennie. 

Przez Świat. Spotkania z podróżą – to regularnie odbywające się prezentacje podróżnicze i spotkania z podróżnikami, tymi bardzo znanymi, jak i trzymającymi się nieco na uboczu medialnego świata. W ramach projektu co roku jest również organizowany festiwal pod tą samą nazwą. W 2022 r. odbyła się jego trzecia edycja. 

Etnoprzekazy – to spotkania  i warsztaty  poświęcone   kulturze tradycyjnej  szeroko rozumianej Słowiańszczyzny. Działania te są przeznaczone dla studentów, którzy chcą poznać instrumenty i tradycyjne techniki gry oraz  ludowy repertuar różnych krajów.  

Stylowe Wieczory w Chatce Żaka – to spotkania z ekspertami i influencerami, odnoszące się do tematów podróży, eko-trendów czy szeroko pojętego lifestyle’u. 

Śledźcie nasze media by dowiedzieć się co szykujemy dla Was w nowym roku akademickim! 

Kontakt z kuratorami: lifestyle@ack.lublin.pl
Sprawdź fanpage linii LIFESTYLE!