Lifestyle

#przygoda

#sieć

#trend

#zajawka

#chill

LIFESTYLE to przestrzeń dla studentów, którzy swoje zainteresowania rozwijają indywidualnie lub poprzez działalność w różnych, niekoniecznie formalnych kolektywach. Otwieramy dla studentów nowe możliwości i przestrzenie. Łączymy nowoczesność z tradycją, świat realny z wirtualnym, otwieramy się na nietypowe i odważne futurystyczne pomysły.

Ważna jest dla nas tradycja, ale przedmiotem naszych szczególnych zainteresowań są zmiany zachodzące w kulturze i społeczeństwie. Jesteśmy otwarci na nowe zjawiska i nowe formy uprawiania kultury wynikające zarówno ze zmian technologicznych jak i współczesnych potrzeb społecznych takich chociażby jak globalne przemiany środowiska.

KURATORZY

Bogdan Bracha – od ponad 30 lat w zespole Chatki Żaka, muzyk i animator kultury. Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci polskiego folku, jest praktykiem i teoretykiem tego nurtu. Założyciel i lider Orkiestry św. Mikołaja. Twórca projektów muzycznych nastawionych przede wszystkim na pracę z młodymi ludźmi, głównie ze środowiska akademickiego.

Maciej Lachowicz – absolwent Animacji Kultury UMCS, pracownik Chatki Żaka od 14 lat. Producent wydarzeń artystycznych i produkcji filmowo telewizyjnych, realizator dźwięku, operator kamery. Ściśle związany z kulturą akademicką i mediami. Na co dzień tworzy i realizuje projekty z młodymi ludźmi. Prywatnie od 1996 roku związany z muzyką jako wykonawca, autor i producent.

PROJEKTY/DZIAŁANIA

Karnawał Słowiański – warsztaty wokalne i muzyczne, spotkania autorskie, wykłady poświęcone archetypom słowiańskim w kulturze tradycyjnej. Projekt wychodzi naprzeciw wzmożonego zainteresowania tym tematem zwłaszcza wśród studentów. Celem działań jest popularyzacja wiedzy o kulturze Słowian. Projekt przeznaczony zarówno dla początkujących jak i mających doświadczenia artystyczne.

Laboratorium Tradycji – warsztaty rękodzielnicze i artystyczne, wyprawy kulturoznawcze i obozy naukowe dedykowane studentom zainteresowanym historią, kulturą i wierzeniami Słowian, rekonstrukcjami historycznymi, historią mówioną, dawnymi i współczesnymi ceremoniami i rytuałami.

Przez Świat. Przygoda, eksploracja, podróże – spotkania studentów uprawiających turystykę i turystykę ekstremalną, podróże za „jeden uśmiech”, student sport travel, student work&trawel, spotkania podróżnicze, dalekie wyjazdy gratami „złombol”, urban exploration, spotkania z gitarą.

Życie to Gra – projekt dla studentów zainteresowanych interakcyjnymi grami planszowymi i nie tylko. Współpraca i integracja z osobami o niekonwencjonalnych zainteresowaniach twórczych: instalacje dźwiękowe, nietypowe kolekcje, świat fantasy, L.A.R.P., technologiczne projekty przyszłości, eksperymenty i nowinki naukowe, urbanistyka przyszłości.

Eko Trend – spotkania i animacja studenckich grup zero waste, eko-vege, slow food. Moda vintage i z second handu, warsztaty florystyki, ogrodnictwo balkonowe, roślinna partyzantka, zajęcia promujące zdrowy styl życia, tworzenie eko kosmetyków, wymiana książek, szafowisko, jarmark cudów – niekonwencjonalne rzemiosło artystyczne.

Kontakt z kuratorami: lifestyle@ack.lublin.pl