Dźwięk

#rytm

#sound

#śpiew

#koncert

#improwizacja

DŹWIĘK to program skierowany do społeczności akademickiej. Charakterystycznym elementem działań będą warsztaty oscylujące wokół dziedzin artystycznych związanych głównie z nurtem muzycznym. Efekt finalny przedsięwzięć to koncerty, spotkania, sztuki widowiskowe i nagrań audio-video.

Studenci będą zarówno beneficjentami działań, jak i współtwórcami wszelkiego rodzaju inicjatyw. Podczas proponowanych aktywności przede wszystkim spędzą czas w fantastycznej atmosferze, przy okazji ucząc się profesjonalnej współpracy w kooperacji – mistrz-uczeń, pracy w grupie, zdobędą wiedzę i doświadczenie muzyczne.

Muzyka to organizowanie struktur dźwiękowych w czasie, zatem znajdź czas i dołącz do nas.

KURATORZY

dr hab. Tomasz Momot- pracownik naukowo- dydaktyczny w Katedrze Jazzu i muzyki rozrywkowej UMCS. Muzyk jazzowy, pianista, kompozytor, aranżer i dyrygent. Występuje jako instrumentalista (fortepian, akordeon, organy Hammonda) w koncertach z udziałem gwiazd polskiej estrady. Pełni rolę dyrygenta oraz kierownika artystycznego licznych przedsięwzięć muzycznych. Współpracował i do chwili obecnej podejmuje działania z wieloma muzykami i grupami muzycznymi cieszącymi się uznaniem na polskiej i zagranicznej scenie artystycznej.

Natalia Wilk- pracownik naukowo- dydaktycznyw Katedrze Jazzu i muzyki rozrywkowej UMCS. Wokalistka, pedagog, magister sztuki muzycznej.  Od 2008 roku jej kariera zawodowa nieustannie pnie się w górę. W jej aktywności muzycznej wyróżnić należy współpracę z Włodkiem Pawlikiem zdobywcą nagrody Grammy, z Arturem Gadowskim wokalistą zespołu IRA oraz z Tomaszem Momotem (Tomasz Momot Orkiestra).

PROJEKTY/DZIAŁANIA

Nabór do orkiestry/zespołu muzycznego – jeśli lubisz grać na instrumencie lub śpiewasz i masz chęci aby spędzić czas w przesympatycznym gronie z muzyką – ta szansa jest dla Ciebie.

Warsztaty relaksacyjne „umysł-ciało-głos” to projekt, który będzie odbywał się cyklicznie. Poznamy metody relaksacji, odprężymy się przy dobrej muzyce a także wypełnimy nerwowy czas ogromem spokoju i dystansu do otoczenia. Jeśli jesteś zestresowany – przyjdź, zaradzimy na to!

Modusy artystyczne z udziałem zaproszonych gwiazd i znanych osób z dziedziny sztuk muzycznych, gdzie poznamy sylwetki zaproszonych gości, tajniki sukcesu oraz ciekawostki z ich życia. To będzie mega gratka!

Kontakt z kuratorami: dzwiek@ack.lublin.pl