Dźwięk

#rytm   #sound   #śpiew   #koncert   #improwizacja 

Muzyka to Twoje życie? Kochasz śpiewać, grać na instrumencie albo tworzyć muzyczne widowiska? Linia DŹWIĘK jest dla Ciebie! Możesz współtworzyć wszelkiego rodzaju inicjatywy, podczas których zdobędziesz wiedzę i doświadczenie muzyczne. Sprawdzisz także jak inni muzykują podczas festiwali np. Bakcynalia czy Mikołajki Folkowe. U nas znajdziesz miejsce na próby swojego zespołu, zapiszesz się na warsztaty bębniarskie, a nawet zorganizujesz autorski koncert! Linia DŹWIĘK czeka na Ciebie!

KURATOR

Agnieszka Kołczewska - muzyk, perkusjonistka, animator kultury, od 1992 roku związana z Chatka Żaka. Pomysłodawczyni i organizatorka warsztatów bębniarskich prowadzonych przez Agnieszkę od 1996 roku. Lider zespołu Młode Djembe oraz W Rytmie Chatki. Organizator wielu festiwali, koncertów i wydarzeń artystycznych. 

PROJEKTY/PODJĘTE DZIAŁANIA 

Utworzenie orkiestry Utalentowani Muzycznie Córki i Synowie. Orkiestra działa w Akademickim Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka, pod batutą jej założyciela dra hab. Tomasza Momota. Sekcję wokalistów prowadzi Natalia Wilk. Orkiestra złożona jest ze studentów i uczniów, głównie z lubelskich szkół i uniwersytetów. Po raz pierwszy muzyków można było usłyszeć na koncercie CHATKA ŻAKA RE:AKTYWACJA, który odbył się 10 czerwca 2021 r. w Sali Widowiskowej Chatki Żaka. 

Warsztaty bębniarskie - warsztaty prowadzone przez Agnieszkę Kołczewską, podczas których uczestnicy poznawali tajniki gry na membranofonach, bębnach z ręki: techniki gry na afrykańskim djembe, kubańskich congach czy azjatyckiej darabuce oraz szeregu instrumentów perkusyjnych. W wyniku warsztatów powstał zespół W Rytmie Chatki

Śledźcie nasze media by dowiedzieć się co szykujemy dla Was w nowym roku akademickim!

Kontakt: dzwiek@ack.lublin.pl