Dźwięk

#rytm

#sound

#śpiew

#koncert

#improwizacja 

DŹWIĘK to program skierowany do społeczności akademickiej. Charakterystycznym elementem działań są warsztaty oscylujące wokół dziedzin artystycznych związanych głównie z nurtem muzycznym. Efekt finalny przedsięwzięć to koncerty, spotkania, sztuki widowiskowe i nagrań audio-video. 

Studenci są zarówno beneficjentami działań, jak i współtwórcami wszelkiego rodzaju inicjatyw. Podczas proponowanych aktywności przede wszystkim spędzą czas w fantastycznej atmosferze, przy okazji ucząc się profesjonalnej współpracy w kooperacji – mistrz-uczeń, pracy w grupie, zdobędą wiedzę i doświadczenie muzyczne. 

Muzyka to organizowanie struktur dźwiękowych w czasie, zatem znajdź czas i dołącz do nas. 

KURATORZY 

dr hab. Tomasz Momot - pracownik naukowo- dydaktyczny w Katedrze Jazzu i muzyki rozrywkowej UMCS. Muzyk jazzowy, pianista, kompozytor, aranżer i dyrygent. Występuje jako instrumentalista (fortepian, akordeon, organy Hammonda) w koncertach z udziałem gwiazd polskiej estrady. Pełni rolę dyrygenta oraz kierownika artystycznego licznych przedsięwzięć muzycznych. Współpracował i do chwili obecnej podejmuje działania z wieloma muzykami i grupami muzycznymi cieszącymi się uznaniem na polskiej i zagranicznej scenie artystycznej. 

dr Natalia Wilk - pracownik naukowo- dydaktyczny w Katedrze Jazzu i muzyki rozrywkowej UMCS. Wokalistka, pedagog. Dyplom doktora sztuki otrzymała w 2022 roku w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Od 2008 roku jej kariera zawodowa nieustannie pnie się w górę. W jej aktywności muzycznej wyróżnić należy współpracę z Włodkiem Pawlikiem zdobywcą nagrody Grammy, z Arturem Gadowskim wokalistą zespołu IRA oraz z Tomaszem Momotem (Tomasz Momot Orkiestra). 

PROJEKTY/DZIAŁANIA PODJĘTE W 2021/2022 

Utworzenie orkiestry Utalentowani Muzycznie Córki i Synowie. Orkiestra działa w Akademickim Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka, pod batutą jej założyciela dra hab. Tomasza Momota. Sekcję wokalistów prowadzi Natalia Wilk. Orkiestra złożona jest ze studentów i uczniów, głównie z lubelskich szkół i uniwersytetów. Po raz pierwszy muzyków można było usłyszeć na koncercie CHATKA ŻAKA RE:AKTYWACJA, który odbył się 10 czerwca 2021 r. w Sali Widowiskowej Chatki Żaka. 

Studenckie Jam Session w Chatce Żaka – cotygodniowe spotkania, podczas których młodzi ludzie mogą wspólnie spędzać czas przy improwizowanej muzyce na żywo.

Warsztaty Wypowiedzi – zajęcia podczas których studenci uczą się panować nad stresem, poprawiają swoją estetykę wypowiedzi, przygotowują się do wystąpień publicznych i pracują nad autoprezentacją.

Warsztaty Terapii Dźwiękiem – zajęcia wprowadzające umysł i ciało w spokój i odprężenie. Kojące nerwy i wyciszające myśli, uwalniające od napięć i mobilizujące organizm do regeneracji.

Warsztaty bębniarskie - warsztaty prowadzone przez Agnieszkę Kołczewską, podczas których uczestnicy poznawali tajniki gry na membranofonach, bębnach z ręki: techniki gry na afrykańskim djembe, kubańskich congach czy azjatyckiej darabuce oraz szeregu instrumentów perkusyjnych. W wyniku warsztatów powstał zespół W Rytmie Chatki

Śledźcie nasze media by dowiedzieć się co szykujemy dla Was w nowym roku akademickim!

Kontakt z kuratorami: dzwiek@ack.lublin.pl