Warsztaty teatralne: Wstęp do improwizacji teatralnej

Zapraszamy na trzecie zajęcia w ramach warsztatów teatralnych dla studentów, które odbędą się 13 marca 2019 r. w godz. 15:00-17:00.

Comiesięczne spotkania z pedagogami teatru to inicjatywa skierowana do studentów lubelskich uczelni, którzy chcą:

  • doskonalić swój warsztat aktorski,
  • poznawać osoby zaangażowane w działania teatralne,
  • tworzyć kulturę teatru studenckiego.

Trzecie zajęcia „Zwiastun - wstęp do improwizacji teatralnej” poprowadzi Paweł Banaszczyk - aktor komediowy, improwizator, trener improwizacji teatralnej i animator kultury. Aktor Teatru Impro Bezczelnego oraz grupy Improwertycy, założyciel Lubelskiego Seminarium Improwizacji. Absolwent Kreatywności Społecznej na Wydziale Filozofii i Socjologii UMCS w Lublinie. Wychowanek Play&Fun - akademii improwizacji, gdzie dzisiaj jest trenerem. Improwizację teatralną doskonalił w najlepszych ośrodkach szkoleniowych w Polsce: warszawskiej Szkole Impro oraz Szkole Ad Hoc. Uczestnik warsztatów z uznanymi w skali globalnej i polskiej trenerami. Wielokrotny zwycięzca „Gry o dubbing” - konkursu improwizowanego dubbingu filmowego.

Improwizacja teatralna oparta jest na zasadach. Wybitna amerykańska aktorka i instruktorka impro Kat Koppett wyróżniła 6 najważniejszych zasad, którymi rządzi się współczesna improwizacja i prawdopodobnie cała branża aktorska. Wszystkie te zasady moją spore przełożenie na życie każdego z nas. Jedną z zasad jest zaufanie. Jak je budować? Jak ćwiczyć? Dlaczego jest tak ważne? Improwizacja teatralna daję rzetelne odpowiedzi na te pytania.

„Zwiastun” to dwie godziny zabawy, szaleństwa i spontaniczności. To warsztat z podstaw kanadyjskiej formy improwizacji teatralnej stworzonej przez Keitha Johnstona. To warsztat o tym, jak zaufanie jest ważne na scenie, w impro i w życiu.

Wstęp wolny


Dołącz do wydarzenia na Facebooku

    Aktualności