Spektakl "Damy i Huzary" w ACK UMCS "Chatka Żaka"

Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka" zaprasza na komedię Aleksandra Fredry pt. "Damy i Huzary" w wykonaniu Amatorskiego Teatru Towarzyskiego. Przedstawienie jest skierowane do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz pracowników Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie.

Spektakl odbędzie się 15 listopada w sali Inkubatora Medialno-Artystycznego ACK "Chatka Żaka". Przedstawienie skierowane do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych rozpocznie się o godzinie 10.00, zaś dla pracowników o godzinie 19.00.

„Damy i Huzary” to lekka komedia obyczajowa Aleksandra Fredry, z jednej strony żołnierze, zatwardziali starzy kawalerowie mający wyrobioną opinię na temat kobiet, z drugiej dostojne matrony i młodziutkie dziewczę mające jeszcze pstro w głowie. Czym się zakończy takie zestawienie pod jednym dachem? Mnóstwo zabawnych intryg i humoru, typowego dla Aleksandra Fredry.

Wystąpi: Amatorski Teatr Towarzyski, który działa od 2006 roku, skupia ludzi różnych profesji i w różnym wieku, obdarzonych talentem aktorskim oraz kochających teatr. ATT ma swoim dorobku 20 premier i ponad 130 przedstawień. Prezentował się w różnych miejscach Lublina i innych miast, również po za granicami kraju. Brał udział z powodzeniem w wielu festiwalach i przeglądach.

Obsada: Pani Orgonowa – Ewa Sieniuć – Pikula, Pani Dyndalska – Ewa Surdacka, Panna Aniela – Irena Mazur, Zofija – Sandra Pikula, Major – Dariusz Boruch, Rotmistrz – Henryk Szuba, Porucznik – Krzysztof Żak, Kapelan – Krzysztof Witaszek, Grzegorz – Filip Hojda.

Reżyseria: Dariusz Boruch
Scenografia: Grażyna Cielniak - Laskowska

Cena biletu na spektakl dla uczniów to 5 złotych. Wstęp na przedstawienie dla pracowników Uniwersytetu jest darmowy. Bilety można nabyć po zgłoszeniu: galeria@ack.lublin.pl. Termin zgłoszeń upływa 10.11.2017. Liczba miejsc - 150 osób.

 

    Aktualności

    Autor
    Anna Nieoczym
    Data dodania
    7 listopada 2017