Spektakl BLIZNY już dziś w Chatce Żaka!

CZY WIEDZIAŁEŚ, ŻE… Kintsugi to sztuka naprawiania naczyń, ale też koncepcja filozoficzna? U jej podstaw leży przekonanie, że piękno tkwi w niedoskonałości, w tym co kruche, ulotne, nadszarpnięte... Właśnie w oparciu o te filozofie powstał najnowszy spektakl Częstochowskiego Teatru Tańca - BLIZNY!

Kiedy? 
24.11. (czwartek), godz. 19:00

Gdzie? 
Duża Sala Widowiskowa Chatki Żaka

Co się wydarzy? 
19:00
 - Krótka prelekcja
19:10 - Spektakl
20:30 - Warsztaty teatralne (Gest - Ruch - Pantomima) (Warsztaty zarówno dla początkujących, jak i tych bardziej zaawansowanych) (Sala 08)
Wstęp wolny

Kim jest CTT?
Częstochowski Teatr Tańca to grupa młodych ludzi, którzy pragną swojego widza przenieść swojego widza w zaczarowany świat tańca poprzez ruch, gest, blask świateł i dźwięk muzyki.
 
Czego możesz się spodziewać?
Inspiracją do spektaklu BLIZNY stało się Kintsugi, które jest czymś więcej, niż sztuką naprawiania naczyń. To koncepcja filozoficzna, która znajduje odniesienie w różnych strefach życia. U jej podstaw leży przekonanie, że piękno tkwi w niedoskonałości, w tym, co kruche, ulotne, nadszarpnięte...
Stłuczona filiżanka i powolny proces jej naprawy, mogą być traktowane, jako metafora ludzkiej egzystencji, która nie jest wolna od cierpienia, porażek i ułomności. Upływ czasu i bolesne doświadczenia zostawiają piętno na człowieku, ale tworzą jego historię, czynią go piękniejszym i ciekawszym.
 
Na spektaklu 'Blizny' (24.11) i na spektaklu 'Desiderium' (25.11) będzie zapewniona dostępność dla osób z ograniczeniami ruchowymi (pętla indukcyjna).

Podczas podsumowania projektu (25.11) będzie zapewniona dostępność dla osób G/głuchych i słabosłyszących ( tłumacz PJM).
 
Wydarzenie odbywa się w ramach ogólnopolskiego projektu ŻAKART. 
Tegoroczny projekt ŻAKART jest kontynuacją zapoczątkowanych w 2019 roku działań w ramach szerszej inicjatywy, jaką jest FORUM KULTURY STUDENCKIEJ. Akademickie Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka w Lublinie wraz Narodowym Centrum Kultury w 2019 roku przeprowadziło badania dotyczące diagnozy kultury studenckiej w Polsce.
 
Co się okazało? 
Okazało się, że studenci uczestniczą w życiu kulturalnym nie tylko jako odbiorcy, ale też niezwykle często są jego aktywnymi uczestnikami. 
A my jesteśmy tutaj po to, by ich wspierać i stwarzać przestrzeń do działania!

Ogólnopolskie Forum Kultury Studenckiej to:
 • integracja studentów z całej Polski 
 • wzajemna nauka i wymiana doświadczeń
 • wzmocnienie sektora kultury studenckiej w Polsce
Jeżeli również chcesz być częścią reaktywacji kultury studenckiej – koniecznie weź udział w wydarzeniu! Po więcej informacji na temat projektu zapraszamy na fanpage Forum Kultury Studenckiej. Widzimy się! 
 
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Projekt zrealizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin.

  Aktualności

  Autor
  Paweł Bik
  Data dodania
  24 listopada 2022