Scena w Centrum: RDZA!

Przed nami kolejny koncert Sceny w Centrum! Tym razem scenę przejmie zespół RDZA!

Grupa Rdza powstała w 1981 roku w Chełmie. Była laureatem licznych lokalnych i ogólnopolskich przeglądów i konkursów, m.in. dwukrotnym finalistą Ogólnopolskiego Młodzieżowego Przeglądu Piosenki we Wrocławiu- w roku 1986 (Złota Dziesiątka w rankingu dziennikarzy) oraz w roku 1988.
 
Zapraszamy na koncert w ramach Sceny w Centrum!
  • Kiedy? 30 marca, godz. 19:00
  • Gdzie? Mała Sala Widowiskowa, Chatki Żaka
  • Darmowe wejściówki do zdobycia na antenie Akademickiego Radia Centrum! 
  • Transmisję live z koncertu również będziecie mogli usłyszeć na 98.2FM
 
 
Pomimo aktywnej działalności koncertowej do 1993 roku oraz nagrań w studio Radia Lublin, grupa nie doczekała się dorobku fonograficznego, w postaci profesjonalnego zapisu dokonań z tamtego okresu i w 1993 r. przestała istnieć. Jednak po latach, w 2009 roku zespół reaktywował się w prawie oryginalnym składzie (dołączył Tomek Jeleń - perkusja) i rozpoczął działalność koncertową, która trwa do dziś. Efektem tej pracy była sesja nagraniowa w 2014 roku oraz realizacja clipu do piosenki "Golgota", jedynego utworu, będącego w repertuarze, nie będącego autorstwa zespołu. W latach 2016-2017 grupa zarejestrowała materiał na pierwszą płytę, "Pierwsze wzruszenia", która ukazała się w 2018 roku. Krążek zawiera autorskie dokonania członków zespołu (poza Golgotą), powstałe w latach 1984-1989. Utwory zostały nagrane prawie w niezmienionych wersjach, które zachowały się w głowach muzyków zespołu. Gotowy materiał czekał na swoją premierę ponad 35 lat!
 
Aktualnie grupa pracuje nad nowymi kawałkami, koncertuje (wystąpiła m.in w Lublinie podczas X Europejskiego Festiwalu Smaku) w składzie: Mariusz Matera - śpiew, Krzysztof Żaba Kostrubiec - gitara, Jarek Baba Bataszew - instrumenty klawiszowe, Jarek Grzywaczewski - bas, Tomek Jeleń - perkusja.
 
Zapraszamy!

    Aktualności

    Data dodania
    24 marca 2023