PsychoKino: Egzamin (8 listopada)

Zapraszamy na kolejną edycję PsychoKina, która rozpocznie się w Chatce Żaka 8 listopada o godzinie 16:30 filmem "Egzamin". WSTĘP WOLNY!

PsychoKino to seria spotkań filmowych organizowanych przez Wydział Filozofii i Socjologii UMCS oraz Zespół ds Osób Niepełnosprawnych UMCS dla społeczności akademickiej i Lublina. Filmowi towarzyszy dyskusja ekspertów na temat kwestii związanych ze zdrowiem psychicznym, relacjami i samopoznaniem.

Pierwszym z kolejnego cyklu będzie Film Cristiana Mungiu "Egzamin" (2016). Film przedstawia obraz świata wytrąconego z równowagi, pełnego konformizmu i korupcji. Stawia pytanie - na ile bliscy są w stanie nam pomóc? Jakie są konsekwencje naszych życiowych wyborów?

"Świetny, przemawiający do wyobraźni obraz chaosu wartości w naszej części świata" (polityka.pl). Zapowiedź filmu: http://www.filmweb.pl/film/Egzamin-2016-762494

Miejsce i czas spotkania:

Spotkanie odbędzie się 08.11.2017 roku (środa) w „Chatce Żaka” (sala widowiskowa Inkubatora Medialno-Artystycznego). Poprowadzi je mgr Justyna Rynkiewicz (UMCS, psycholog) i dr hab. Andrzej Kapusta (UMCS, koordynacja merytoryczna cyklu).

Jak będzie przebiegać wydarzenie?

 • 16:30 - projekcja filmu
 • 18:30 - dyskusja panelowa

Paneliści:

 • Dr hab Urszula Kusio (socjolog)
 • Dr hab. Mariola Kuszyk-Bytniewska (filozof)
 • Dr Renata Krawczyk (psychoterapeutka)
 • Mgr Marlena Stradomska (psycholog)

  Aktualności

  Autor
  Anna Nieoczym
  Data dodania
  27 października 2017