Musical Cyrkowy Chatki Żaka - spektakl już w poniedziałek!

Tegoroczny artystyczny program Chatki Żaka zbliża się do końca. Jednym z ostatnich wydarzeń w 2022 roku, będzie pokaz Work in Progress / Koncert - Musicalu Cyrkowego Chatki Żaka. Zapraszamy już 19 grudnia (poniedziałek) o godzinie 19:00 do Dużej Sali Widowiskowej Chatki Żaka. Wstęp wolny!

O czym będzie spektakl?

Spektakl, nad którym trwają prace, to refleksja nad nieprzewidywalnością i losowością życia, nad naturą przypadku i jego konsekwencją. To spektakl o międzyludzkich relacjach, poszukiwaniu równowagi pomiędzy indywidualizmem a kolektywizmem, ale również o wewnętrznej potrzebie wyrażenia siebie i swoich emocji, wspólnej dla każdego i każdej z nas. To spektakl o grupie różniących się od siebie osób, które dążą do jednego, artystycznego celu.

Bezpośrednio po spektaklu odbędzie się spotkanie z twórcami i organizatorami.

Czym jest Musical Cyrkowy Chatki Żaka?

“Musical Cyrkowy Chatki Żaka” to multidyscyplinary spektakl, którego zarówno treść jak i forma są wynikiem kolektywnych poszukiwań twórczych opartych na artystyczno-badawczej metodzie “Research Creation”.

Spektakl jest efektem trwającego od lutego 2022 roku projektu „Musical Cyrkowy Chatki Żaka”, w którym głos oddaliśmy młodym artystom. To właśnie oni (pod okiem specjalistów) tworzą ten projekt na każdym jego etapie.

„Musical Cyrkowy Chatki Żaka” jest produkcją Akademickiego Centrum Kultury i Mediów UMCS
Chatka Żaka, Stowarzyszenia Animatorów Ruchu Folkowego i Fundacji Sztukmistrze.

Produkcja wpisuje się w obchody Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023.
Zadanie jest współfinansowane przez Województwo Lubelskie. Projekt współfinansowany dzięki wsparciu miasta Lublin.

    Aktualności

    Autor
    Paweł Bik
    Data dodania
    16 grudnia 2022