Wydziałowy konkurs artystyczny „Obraz”

Serdecznie zapraszam wszystkich studentów Wydziału Artystycznego do udział w konkursie „Obraz”, który rozpoczął się 22 maja. Do konkursu zgłaszać można prace z zakresu druku cyfrowego i fotografii.

Tematem pracy jest biel”, którą można rozwinąć i pokazać na rozmaity sposób. Uczestnik może wysłać maksymalnie do czterech prac. Prace konkursowe muszą być wykonane w technice grafiki komputerowej (w minimalnym formacie 50x70cm i maksymalnym 70x100cm) bądź fotografii (w minimalnym formacie 30x40cm i maksymalnym 70x100cm).

Celem konkursu jest ukazanie kreatywności, wrażliwości, zaangażowania, zdolności estetycznych i technicznych studentów, a także ich poziomu artystycznego.

W konkursie mogą wziąć udział studenci z Instytutu Sztuk Pięknych UMCS w wieku od 18 do 26 lat. Wydrukowane prace można składać w nieprzekraczalnym terminie 21 czerwca w Sali 119, która znajduje się w Instytucie Sztuk Pięknych WA UMCS.

Konkurs zakończy się wernisażem, który odbędzie się 4 lipca o godzinie 17:00 w holu głównym Akademickiego Centrum Kultury UMCS. Na wystawie zostanie zaprezentowanych 12 wyróżnionych prac. Uroczystość zakończy się oficjalnym wręczeniem nagród i dyplomów. Wystawę prac konkursowych będzie można oglądać do 18 lipca.

Nagrody:

  • I miejsce - 600zł
  • II miejsce - 250zł
  • III miejsce - 150zł

oraz I wyróżnienie, II wyróżnienie

Organizator konkursu: Koło Naukowo-Artystyczne „Folia”

Załączniki

    Aktualności

    Data dodania
    18 czerwca 2017