Koncert: Lydie Charlotte Kotlinski „Chansons Françaises”

Zapraszamy na koncert: Lydie Charlotte Kotlinski „Chansons Françaises”, który odbędzie się w Chatce Żaka 26 maja 2019 r. o godz. 17:00.

Piosenka francuska, dumna i romantyczna, uwodzi bez względu na czas i epokę, w jakiej powstała. Podczas koncertu „Chansons Françaises” Lydie Kotlinski zabierze nas w niesamowitą, retrospektywną podróż do Paryża – od lat dwudziestych ubiegłego wieku do współczesności. Będzie to wyjątkowa okazja, aby ponownie odkryć tę część muzycznej kultury francuskiej, jej specyficzną naturę, akcent i bogatą paletę muzycznych barw. Usłyszymy utwory takich gwiazd jak: Edith Piaf, Barbara, Jacques Brel, Serge Gainsbourg, Cora Vaucaire, Bourvil, Léo Ferré czy Charles Aznavour.

Lydie Kotlinski ukończyła studia klasyczno-wokalne w konserwatoriach w Wersalu, Clichy i Aix en Provence, studia polifoniczno-jazzowe w CIM w Paryżu, a także naukę solfeżu i harmonii w American School of Modern Music. Śpiewała jazz, nagrywała muzykę do filmów krótkometrażowych, pracowała w kabarecie teatralnym Les Pétroleuses, uczestniczyła w nagraniach dla Memoriału Marsylianki. Przez wiele lat prowadziła warsztaty śpiewu i inicjacji jazzowej w Paryżu, chór kobiecy Les Femmes du sud oraz warsztaty gospel w gimnazjach i szkołach podstawowych w Marsylii. Była wokalistką zespołów: Lunatik Jazz Orchestr, Iyema Gospel Quartet, Millénium Gospel Voices. Od 2003 r. współtworzy grupę Les Tisseuses d'étoiles – żeńskie trio wokalne wykonujące utwory gospel, afroamerykańskie i afrykańskie. Regularnie odbywa trasy koncertowe z Union Nationale de Jeunesse Musicale de France, jednocześnie pracując nad nowymi projektami z Les Tisseuses d'étoiles.

Wykonawcy:

 • Lydie Charlotte Kotlinski – wokal
 • Sebastian Pikula – gitara
 • Dominik Jabłowski – kontrabas
 • Kuba Sojka – perkusja

Bilety:

 • normalny: 30 zł
 • ulgowy: 15 zł (dla studentów oraz posiadaczy karnetu na 10. Przegląd Nowego Kina Francuskiego)
 • dla grupy min. 10 osób: 20 zł normalny / 10 zł ulgowy

Sprzedaż biletów:

 • Chatka Żaka (p. 012), od poniedziałku do piątku w godz. 13:00-16:00
 • Alliance Française (Lublin, ul Cicha 10/U5), od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-17:00

Koncert jest wydarzeniem towarzyszącym w ramach 10. Przeglądu Nowego Kina Francuskiego


Dołącz do wydarzenia na Facebooku

  Aktualności