Inny Wymiar – festiwal gier i fantastyki

3–5 grudnia w Chatce Żaka otworzy się portal do Innego Wymiaru! Dajcie się pochłonąć i wciągnąć w przygody, które rozegracie jako główni bohaterowie!

Przez 3 dni będziecie mogli przeżyć niezwykłą przygodę w ramach prelekcji, warsztatów, sesji RPG i LARP czy quizu! Doświadczycie zwycięstwa i przegranej w strefie z planszówkami. Zobaczycie ruchome obrazy z analogowej taśmy filmowej 35 mm. Usłyszycie na żywo koncert zespołu Percival “Wild Hunt Live”, który zagra muzykę wykorzystaną w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Główną ideą Innego Wymiaru jest popularyzacja gier jako nośników kultury - aktywności wspierających rozwój osobisty i zawodowy, kreację siebie i twórczą ekspresję. Naszym celem jest wymiana wiedzy i doświadczeń, rozwój umiejętności, integracja społeczności graczy. Stawiamy na przełamywanie barier w dostępie do kultury.

Czego doświadczycie w Innym Wymiarze?

Prelekcji prowadzonych przez m.in.: Martynę Bakun, Tomka Frejtaga, Paulinę Pagę, Marię “Merry” Piątkowską, Pawła Potakowskiego, Annę Jakubowską, Adama Kwapińskiego, Bartłomieja Nycza.

Warsztatów autorstwa: Przemysława Buksińskiego, Tomka Frejtaga, Stanisława Mamcarza, Marię “Merry” Piątkowską, Agatę Wiatr.

Przygód RPG prowadzonych przez m.in.: Stanisława Mamcarza, Artura Solarza, Pawła Potakowskiego, Agatę Wiatr.

Sesji LARP przygotowanej przez Annę Jakubowską.

Koncertu zespołu Percival, który przeniesie nas w świat gry Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Przez cały czas trwania festiwalu będzie funkcjonować ogólnodostępna Strefa Gier z planszówkami(Do)wolne RPGi oraz Strefa Wymiany EXPa!

Godzinowy harmonogram i zapisy na sesje, warsztaty i koncert od 29 listopada, czyli w poniedziałek przed wydarzeniem!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
Projekt zrealizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin.

Partnerem Głównym wydarzenia jest Browar Perła.
Partnerzy:
Wydawnictwo Black Monk Games, Wydawnictwo Alis.Games
Patroni medialni: Akademickie Radio Centrum, TV UMCS, Polskie Radio Lublin, Gramy na Maxa

    Aktualności

    Autor
    Paweł Bik
    Data dodania
    26 listopada 2021