"Horror licealny" w Chatce Żaka!

Już 8 maja (niedziela) o godzinie 18:00 na deskach Małej Sali Widowiskowej Chatki Żaka Teatr PANOPTICUM wystawi swój premierowy spektakl! Widzowie po raz pierwszy będą mieli okazję zobaczyć "Horror licealny".

O czym jest spektakl?
Życie w szkolnej społeczności grupy licealistów o różnych charakterach, temperamentach i życiowych celach nie jest łatwe. W "Horrorze licealnym" młodzieżową wspólnotę jednoczą artystyczna pasja i szkolny teatr. Przynależność do twórczego zespołu jest w ich środowisku niewątpliwą nobilitacją i możliwością zaznaczenia swojej odrębności. Niestety, artystyczna rywalizacja, osobiste kompleksy i nieporozumienia z pedagogami prowadzą do konfliktu i nieuchronnego dramatu.

Piotr Zaremba, znany warszawski publicysta, pisarz, krytyk teatralny napisał scenariusz inspirowany swoją powieścią, wydaną pod tym samym tytułem.

Temat i problemy "Licealnego horroru" były na tyle trafione i ważne dla młodych aktorów, że natychmiast podjęli decyzje o realizacji spektaklu.

scenariusz: PIOTR ZAREMBA

reżyseria: MIECZYSŁAW WOJTAS

muzyka i przygotowanie wokalne: PIOTR TESAROWICZ

występują: Natalia Dyjak, Aleksandra Mazurek, Barbara Stojek, Michał Bielawski, Mateusz Chomicz, Emil Janczak, Sebastian Jóźwik, Michał Niczyporuk, Adam Pochodyła

Wstęp darmowy po wcześniejszym pobraniu wejściówki dostępnej tutaj. 

Organizatorami wydarzenia są Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją" w Lublinie oraz Akademickie Centrum Kultury i Medów UMCS Chatka Żaka. 

    Aktualności

    Autor
    Paweł Bik
    Data dodania
    5 maja 2022