Dni Animacji Kultury 2017

Studenci II roku Animacji Kultury zapraszają wszystkich głodnych kultury do ACK Chatka Żaka w dniach 8-9 czerwca. W planie Dni Animacji przewidzianych jest wiele atrakcji dla osób w każdym wieku.

Dla najmłodszych przyszykowano spektakl pt. „Piękna i Bestia”, a także warsztaty teatralne, muzyczne oraz plastyczne. Natomiast starszym oferujemy warsztaty tańca towarzyskiego, handmade, modern jazz, impro oraz teatralne. Zaplanowana jest również Debata, która poruszy temat animacji społeczno-kulturalnej, jej wyzwań, metod i praktyki. Ponadto w programie znalazły się: etiuda „Postrzelona” i spektakl taneczny „Liebe Macht Frei-Miłość Czyni Wolnym”, bitwa taneczna, ZUMBA, a także Jam session Unplugged. W oba dni będzie można obejrzeć pokaz iluzji Yasha Show, pograć w planszówki, czy poczuć się jak osoba niewidoma. Uwieńczeniem Dni Animacji będzie przedstawienie przygotowane przez organizatorów.

Dni Animacji Kultury jest to cykliczne wydarzenie organizowane w ACK Chatka Żaka przez studentów II roku Animacji Kultury Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Mają one na celu promocję działalności studentów-animatorów, kierunku Animacja Kultury, a przede wszystkim zachęcenie mieszkańców Lublina do aktywnego uczestnictwa w kulturze i zaspokojenia ich głodu kultury. Program wydarzenia został stworzony w taki sposób, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Najmłodsi będą mogli poznać przygody Pięknej Belli i Bestii w przedstawieniu przygotowanym przez Naukowe Koło Pedagogów i Animatorów Zabawy UMCS. Po spektaklu odbędą się warsztaty muzyczne, plastyczne i teatralne, które przybliżą młodym widzom tajniki pracy nad przedstawieniem. Dla starszych odbiorców również przyszykowano szeroką ofertę warsztatową. Pierwszą propozycją są zajęcia TAŃCA TOWARZYSKIEGO, na których mistrzowie klasy tanecznej S zapoznają uczestników z podstawami tańców standardowych i latynoamerykańskich. Natomiast na warsztatach HANDMADE zadaniem będzie stworzenie autorskiej torby lub plecaka. Swoją wiedzą, doświadczeniem i wyobraźnią uczestników będzie wspierać wybitna krawcowa. Następną propozycją są zajęcia MODERN JAZZ, które są idealną okazją do rozwoju swojej pasji tanecznej, przełamania barier cielesnych i emocjonalnych. Prowadzące przeprowadzą rozgrzewkę, zawierającą podstawy tańca klasycznego, stretching’u, contraction i release oraz nauczą krótkiej choreografii.

Dla miłośników dobrego humoru zaplanowaliśmy warsztaty IMPRO. Podczas nich za pomocą gier z programu „Whose line is it anyway?”, będzie można odkryć w sobie sztukę, jaką jest improwizacja. Dla poszerzenia swojej wiedzy na ten temat, można dodatkowo wybrać się na warsztaty TETARALNE. Poprowadzi je Przemysław Buksiński-recytator, monodramista, aktor, reżyser. Natomiast dla chętnych pragnących poszerzyć swoją wiedzę teoretyczną oraz uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania, przygotowaliśmy DEBATĘ, która poprzez luźną dyskusję poruszy podane zagadnienie: „Animacja społeczno-kulturalna, a budowanie społeczeństwa otwartego. Wyzwania. Metody. Praktyka.”.

Dla miłośników widowisk scenicznych przewidzieliśmy dwa SPEKTAKLE. Pierwszy z nich to „Postrzelona” w reżyserii Urszuli Kostrzewy. W roli głównej ujrzymy Monikę Rulkę, która przedstawi nam monolog kobiety, żonglujący stadiami i rodzajami szaleństwa. Drugą propozycją jest spektakl taneczny „Liebe Macht Frei-Miłość Czyni Wolnym”, który opowiada o miłości w trudnych czasach. W tę opowieść zabierze nas Grupa taneczna ZMYSŁ, której opiekunem i choreografem jest Adrianna Sawczak. Natomiast miłośnicy tańca, którzy pragną pokazać się światu, znajdą ku temu idealną okazję podczas BITWY TANECZNEJ.

Dla tych, którzy nie zechcą stanąć w walce na kroki, alternatywą może okazać się ZUMBA, prowadzona przez dyplomowaną instruktor. Jeśli masz instrument lub potrafisz śpiewać, to wszystko czego potrzebujesz, aby wziąć udział w JAM SESSION UNPLUGGED, które odbędzie się na świeżym powietrzu przy niebie pełnym gwiazd. Dniom Animacji będą także towarzyszyć wydarzenia powtarzające się przez cały okres trwania imprezy. Na poprawę humoru i sporą dawkę iluzji będzie można trafić podczas występów YASHA SHOW. W holu głównym „Chatki Żaka” w sferze PLANSZÓWEK znajdą się gry towarzyskie, logiczne, karciane, czy zręcznościowe. Zaplanowaliśmy także STREFĘ ANIMACYJNĄ, więc jeśli chcesz przygarnąć balonowego zwierzaka albo poprawić swoją stylizację niecodziennym makijażem, to dobrze trafiłeś! Wyjątkową atrakcją będzie również stanowisko, gdzie dzięki kilku prostym ćwiczeniom, postaramy się ZROZUMIEĆ OSOBĘ NIEWIDOMĄ. Uwieńczeniem Dni Animacji będzie POKAZ przygotowany przez samych organizatorów. Studenci II roku Animacji Kultury wystąpią na scenie, prezentując swoje najskrytsze tajemnice i talenty. Co się wydarzy? Zobaczymy podczas przedstawienia.

Więcej informacji na temat Dni Animacji można znaleźć na Facebooku.
Zgłoszenia na warsztaty i wszelkie pytania prosimy kierować na adres: akumcs2015@gmail.com
Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Zapraszamy!

    Aktualności