Around the World in 2 Hours / AccFolkJazz - zapraszamy na koncerty!

Już 8 grudnia rozpoczynamy 32. edycję Mikołajek Folkowych. W programie, znajdą się również koncerty studenckich zespołów. Czego możemy się spodziewać?

Koncerty są realizowane w ramach Stypendiów Kulturalnych Bogdanki w Chatce Żaka!

 • Koncert "Around the World in 2 Hours"

11.12, godz. 19:00
WSTĘP WOLNY

Od autora:
Koncert potrwa 2 godziny i można śmiało powiedzieć, że będzie to ekscytująca podróż przez muzykę i taniec z różnych stron świata! 

W 2023 roku Lublin otrzyma tytuł Młodzieżowej Stolicy Europy i właśnie tym koncertem chcemy nawiązać do tego wyjątkowego wydarzenia. Naszymi odbiorcami będą właśnie ludzie młodzi i z międzynarodowego środowiska.

Koncert pokaże wpływ i wartość wielokulturowości dla każdego człowieka i większej społeczności jaką tworzą chociażby studenci. Co więcej, mamy nadzieję, że prezentacja muzyki i tańca z całego świata otworzy ludzi na wyjątkowe wielokulturowe doświadczenia.

 • Na ludowo na jazzowo - AccFolkJazz

11.12, godz. 18:00
WSTĘP WOLNY

Od autora:
„Na ludowo na jazzowo - AccFolkJazz” jest to projekt, w którym łączymy śpiewne melodie ludowe z jazzową harmonią i rytmem. Cała tajemnica opiera się na improwizacji, którą wykorzystujemy.

Akordeon często jest kojarzony z muzyką ludową, ewentualnie z muzyką biesiadną. Od wielu lat odnajduje się świetnie w muzyce klasycznej, przez swoje możliwości, które wynikają z jego budowy. Nowością jest akordeon w jazzie, muzyce, która przepełniona jest od improwizacji.
 
W koncercie wezmą udział wspaniali muzycy:
Szymon Chołomiej - akordeon
Weronika Fedor - skrzypce
Michał Fedor - gitara basowa
Paweł Chaberski - instrumenty klawiszowe
Maciek Guzik - perkusja

  Aktualności

  Autor
  Paweł Bik
  Data dodania
  2 grudnia 2022