Wystawa „Lwowskie Inspiracje. 450 lat Unii Lubelskiej”

Zapraszamy na wystawę akwareli „Lwowskie Inspiracje. 450 lat Unii Lubelskiej”, która odbędzie się w Chatce Żaka 22.11-11.12.2019 r.

Wernisaż wystawy odbędzie się 22 listopada 2019 r. o godz. 18:30 podczas X Festiwalu Artystycznych Warsztatów Umiejętności.

Podczas wystawy zaprezentowany zostanie kalendarz na 2020 rok składający się z prac akwarelowych 40 uczestników projektu „Barwy natury”. Projekt został zrealizowany w ramach międzynarodowych warsztatów akwareli, które odbywały się od lutego do grudnia 2019 roku w Centrum Kultury i Sztuki Chińskiej He Shuifa UMCS.

Ideą warsztatów jest stwarzanie możliwości dialogu, wymiany myśli i doświadczeń uczestników oraz przeżycie pozytywnych emocji. W technice akwareli ważna jest kreska, rysunek, plama i własna interpretacja rzeczywistości. Efekt końcowy bywa przypadkowy – to szybkie notatki chwil, atmosfery miejsca i emocji artysty uchwyconych za pomocą farby i pędzla.

Podczas X Festiwalu Artystycznych Warsztatów Umiejętności grupa zaprezentuje prace powstałe na plenerze we Lwowie pod hasłem „Lwowskie Inspiracje”, odnosząc się do 450. rocznicy Unii Lubelskiej i do tematu przymierza.

Warsztat prowadził profesor Mieczysław Maławski i jego syn Władysław Maławski.

Koordynatorką projektu jest Mieczysława Goś.


X Festiwal Artystycznych Warsztatów Umiejętności na Facebooku

    Aktualności

    Data dodania
    22 listopada 2019