X Festiwal Artystycznych Warsztatów Umiejętności

Zapraszamy na X Festiwal Artystycznych Warsztatów Umiejętności, który odbędzie się w Chatce Żaka 22 listopada 2019 r.

Festiwal jest podsumowaniem działań warsztatowych, realizowanych przez cały rok akademicki w ACK UMCS Chatka Żaka. Podczas wydarzenia uczestnicy warsztatów Chatki Żaka mają szansę zaprezentować swoje umiejętności w formie koncertów, wystaw czy pokazów.

Festiwal prezentuje także gwiazdy z różnych dziedzin sztuki, muzyki czy tańca. Od 2009 roku zaprezentowali się m.in. zespół perkusyjny Foliba, Wadada, folkowa Czeremszyna, industrialny Miąższ, rockowo-bluesowe Teksasy, Ondrey Smykol - mistrz didgeridoo z Pragi, Caci Vorba, Tangolada, Secta Denta i Na Tak.

Tegoroczną gwiazdą festiwalu będzie rock&rollowy Backbeat z Łukaszem Jemiołą na wokalu, zagra również gospodarz festiwalu - zespół bębniarski Młode Djembe, a także gitarzysta Zbyszek Kowalczyk ze swoimi uczniami. Koncerty zaczną się o godz. 19:00

Podczas festiwalu odbędą się także otwarte warsztaty oraz wystawa towarzysząca „Lwowskie inspiracje – 450 lat Unii Lubelskiej”.

Program

Warsztaty:

 • 13:30-15:00 – gitara, s. 08, prowadzenie: Zbyszek Kowalczyk
 • 14:30-15:30 – bębny, s. 016, prowadzenie: Agnieszka Kołczewska
 • 16:00-17:00 – akwarela, Białe Foyer, prowadzenie: Mieczysława Goś
 • 17:30-18:30 – słowiańskie lalki Motanki, Białe Foyer, prowadzenie: Lilia Potonia

18:00 – pokazy: stoiska z ceramiką, szmacianymi lalkami, bębnami

18:30 – wystawa: Lwowskie inspiracje – 450 lat Unii Lubelskiej

19:00 – koncerty:

 • Młode Djembe
 • Zbyszek Kowalczyk &CO.
 • Backbeat (wokal: Łukasz Jemioła)

Wstęp wolny!

Dołącz do wydarzenia na Facebooku


Backbeat

Zespół Backbeat to wybitni specjaliści od rozkręcania szalonych imprez z klasycznym rock'n'roll'em w roli głównej. W repertuarze grupy znajdują się najbardziej znane przeboje lat 50. i 60., czyli złotej epoki rock’n’rolla i takich gigantów jak Elvis Presley, Chuck Berry, Little Richard czy The Beatles. Proponowane przez nich wersje są bardzo zbliżone do oryginałów oraz jak przystało na prawdziwego rock'n'roll'a zawsze mocno energetyczne i w tanecznych interpretacjach. Wszędzie spotykają się z gorącym przyjęciem, ponieważ z grania coverów uczynili prawdziwą sztukę!

Backbeat istnieje od 2000 roku i ma na swoim koncie nie tylko setki koncertów w kraju, i za granicą, ale również festiwalowe laury (Węgorzewo Rock Festiwal 2008), uznanie krytyków i dziennikarzy muzycznych, a przede wszystkim przychylność publiczności, zachwyconej żywiołowymi występami. Od maja 2012 roku zespół koncertuje z charyzmatycznym wokalistą Łukaszem Jemiołą, laureatem wielu konkursów i festiwali, który swoją interpretacją piosenki Boba Dylana zachwycił jurorów polskiej edycji programu X Factor.


Młode Djembe

Zespół gra od 2007 roku. Wykonuje różnorodne rytmy: afrykańskie, azjatyckie, kubańskie, używając różnego rodzaju bębnów, głównie djembe, conga, bongosy, a także innych instrumentów perkusyjnych, takich jak marakasy, quiro, cubaza, barcheimsy, talerze perkusyjne, vibra-slap, trójkąt i gwizdek afrykański. Podczas wykonywania utworów rytmicznych włączany jest śpiew – głównie obrzędowe piosenki afrykańskie. Instrumentem przewodnim zespołu jest bęben afrykański DJEMBE (czyt. „Dżembe”), od którego pochodzi nazwa zespołu. Młode Djembe ma na koncie dwie płyty: „Rytmy” (2011) oraz „Na 100” (2018).


Zbyszek Kowalczyk

Lubelski muzyk, artysta, propagator bluesa. Współpracujący z bardzo wieloma muzykami nie tylko w Lublinie. Od lat prowadzi z powodzeniem warsztaty gitarowe w ramach cyklu AWU w ACK UMCS Chatka Żaka. Gra na gitarach: klasycznej, akustycznej, elektrycznej i basowej, a także śpiewa.

  Aktualności

  Data dodania
  22 listopada 2019