Najpiękniejszy wschód… Pamięć fotograficzna

Serdecznie zapraszamy do Dużej Sali Widowiskowej Chatki Żaka na spektakl "Najpiękniejszy wschód… Pamięć fotograficzna", który odbędzie się już w najbliższą sobotę (25.06.) o godzinie 19:00 w ramach festiwalu Bliski Wschód.

Doświadczenia uczestnika białoruskich protestów w procesie teatralnej art terapii zaczęły rezonować z drugą częścią "Dziadów" Mickiewicza. Punktem wyjścia są zdjęcia wykonane przez Zmicera Waynowskiego, który jako bezpośredni uczestnik protestów potrafił uchwycić i utrwalić na błonach filmowych wszystkie główne wątki tej złożonej i dramatycznej historii. W listopadzie 2020 roku Zmicera Waynowskiego zatrzymano podczas tradycyjnej cotygodniowej akcji protestu pod tytułem „Marsz emerytów”. Został skazany na 13 dni aresztu na podstawie cieszącego się złą sławą artykułu administracyjnego 23.34. To była jego ostatnia praca w terenie. Po odbyciu kary autor został poddany dalszym naciskom i szykanom oraz zmuszony do opuszczenia kraju. Obecnie mieszka w Lublinie. 

Bilety na spektakl w cenie 25/35 zł do kupienia w kasie Centrum Kultury (u
l. Peowiaków 12) czynnej od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00–18:00 oraz na godzinę przed każdym biletowanym wydarzeniem. 

A już dziś (23.06.) w ramach festiwalu zapraszamy na spektakl Teatru Imperialnego - Rusałki, który odbędzie się o godzinie 21:00 (jeśli pogoda pozwoli) w Parku Akademickim. Jeżeli warunki pogodowe nie pozwolą, występ będzie można obejrzeć w Chatce Żaka. WSTĘP WOLNY! Po więcej informacji zapraszamy tutaj.

Współorganizatorem wydarzeń jest ACKiM UMCS Chatka Żaka.

Więcej informacji na temat festiwalu

    Aktualności

    Autor
    Paweł Bik
    Data dodania
    23 czerwca 2022