Zapraszamy na dwa spektakle Teatru Imperialnego!

Teatr Imperialny od lat związany z Chatką Żaka, nie zwalnia tempa i po świetnie przyjętej Wieży Babel (nagroda publiczności na Studenckiej Wiośnie Teatralnej) już w przyszłym tygodniu w ramach Festiwalu Bliski Wschód wystawi dwa różne spektakle.

 • 21 czerwca 2022 r., 16:00
 • Duża Sala Widowiskowa Chatki Żaka 
 • Wstęp wolny

Alina: po drugiej stronie granicy (reż. Ekaterina Sharapova)

Spektakl podejmuje próbę uchwycenia aktualnych mechanizmów interakcji z obcymi. W naszym spektaklu będzie to przykład Ukrainki w Polsce. Scenariusz opracowany na podstawie badań socjologicznych pokazuje prawdziwe spojrzenie Polaków na Ukraińców oraz pozwala, niczym w zwierciadle, oczami przybysza zobaczyć obraz współczesnego Polaka. Rozpatrywane są nie tylko wzajemne stereotypy, uprzedzenia i bariery, lecz także rozmaite drogi do dialogu i zrozumienia. Ponieważ spektakl oparty jest na faktach, przewidujemy w ramach występu, oprócz pokazania historii zachęcić publiczność do dyskusji.

 • 23 czerwca 2022 r., 21:00
 • Park Akademicki
 • Wstęp wolny

Rusałki (reż. Ekaterina Sharapova)

Widowisko ma strukturę obrzędu przepędzania rusałki wzbogaconego o utwory tzw. „rusałczane” Adama Mickiewicza. Artystyczna rekonstrukcja słowiańskiego obrzędu jest odpowiedzią na panującą w Polsce modę na mitologię słowiańską. Wyrasta też z ducha polskiego romantyzmu. Spektakl stworzony w dwusetną rocznicę wydania "Ballad i romansów" łączy różne formy artystyczne: śpiew biały w różnych językach słowiańskich, taniec współczesny, taniec i pieśń ludową, muzykę instrumentalną na żywo. Publiczność jest aktywnym uczestnikiem: razem z aktorami plecie wianki, ubiera rusałkę i składa jej ofiary.

  Aktualności

  Autor
  Paweł Bik
  Data dodania
  13 czerwca 2022