"Co widzą młode malarki" - wystawa w Chatce Żaka!

09.03.2023 r. odbędzie w Chatce Żaka odbędzie się wystawa pt. "Co widzą młode malarki" - serdecznie zapraszamy!

Przestrzeń sztuki staje się coraz bardziej domeną kobiet. Nie inaczej jest na polu malarstwa. Wystawa prezentuje prace malarskie studentek kierunku malarstwo i edukacja artystyczna w Instytucie Sztuk Pięknych UMCS.

Poszczególne postawy twórcze są wyraźnie zróżnicowane - od zauważenia detalu ubioru, jakim jest guzik, przez monochromatyczne kumulacje plastikowych zabawek, elementy natury, portret, kompozycje postromantyczne i postsymboliczne, obserwację codzienności, aż po światy fantastyczne i wreszcie abstrakcję. To co łączy wszystkie te tematy i konwencje to malarskie medium jako obszar poszukiwań własnego języka plastycznego. Owa różnorodność jest niewątpliwą zaletą wystawy dającą widzowi szersze możliwości odbioru. Dla większości autorek jest to debiut wystawienniczy.

Podczas wystawy będzie można podziwiać prace młodych artystek: Veraniki Branko, Julii Dorosz, Oliwii Dryło, Wiktorii Janowskiej, Jagody Jokiel, Darii Kolomiiets, Alicji Ochnio, Liliany Oleszczuk, Klaudii Ostrowskiej, Ilony Szmuniewskiej oraz Barbary Szopy. 

  • Wystawa "Co widzą młode malarki"
  • Kiedy? 09.03.2023, 18:00
  • Gdzie? Galeria Główna w Chatce Żaka

Serdecznie zapraszamy!

Tego samego dnia zapraszamy na otwarcie wystawy “Przestrzenie rysunku / Drawing’s spaces” w Galerii na I piętrze i Przestrzeni Działań Nieoczywistych (Piętro -1)

Wystawa czynna do 07/04/2023.

    Aktualności

    Data dodania
    3 marca 2023