Uroczystość z okazji 70-lecia Koła Naukowego Historyków Studentów UMCS

W dniu 25 stycznia 2023 r. o godz. 15.00 w Sali Obrad Rady Wydziału Historii i Archeologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie odbędzie się uroczystość z okazji jubileuszu 70-lecia Koła Naukowego Historyków Studentów UMCS. 

Ideą tego wydarzenia jest uczczenie kolejnej dekady pracy Koła, wspomnienie chlubnych tradycji KNHS UMCS, zapisanych na przestrzeni lat na kartach historii Alma Mater oraz prezentacja obecnej działalności, mającej na celu kontynuowane dziedzictwa jednej z najstarszych organizacji studenckich na Uniwersytecie. 

W czasie jubileuszowej uroczystości przemowy wygłoszą:

  • Rafał Juściński – Prezes Koła Naukowego Historyków Studentów UMCS
  • Karol Piskor – Kierownik Sekcji Rekonstrukcji Historycznej im. Kapitana Zdzisława Brońskiego ps. ,,Uskok" - KNHS UMCS
  • dr hab. Marek Sioma, prof. UMCS – Opiekun naukowy KNHS UMCS 

W spotkaniu uczestniczyć będą obecni członkowie Koła, którzy podjęli się organizacji jubileuszu oraz przedstawiciele kadry naukowej Wydziału, związani w przeszłości z KNHS UMCS, którzy w ramach indywidualnych wystąpień przedstawią własne wspomnienia związane z dawnymi dziejami Koła.

Uroczystość zostanie podsumowana debatą, której gościem honorowym będzie Szanowna Pani Dziekan dr hab. Joanna Sobiesiak, prof. UMCS. Tematem przewodnim dyskusji będą zagadnienia związane z przyszłością funkcjonowania Kół Naukowych w ramach nowej struktury Uniwersytetu na przykładzie doświadczeń wniesionych w tej dziedzinie przez Koło Naukowe Historyków Studentów UMCS.

Serdecznie zapraszamy - Wstęp wolny

    Aktualności

    Data dodania
    17 stycznia 2023