• 27.10.2021 r.

Z ogromną radością informujemy, że wznawiamy wydawanie czasopisma „Podróżnik Historyczny”. Zrobimy wszystko, aby inicjatywa ta nie okazała się temporalną, a zainteresowany turystyką historyczną czytelnik otrzymał do rąk atrakcyjny periodyk, iskrzący miriadami propozycji dotyczących oryginalnych i nowoczesnych form poznawania świata.

Kilkuletnia tradycja prowadzenia w IH UMCS w Lublinie kierunku studiów związanego z turystyką oraz zgromadzona dzięki temu rzetelna wiedza i umiejętności, stanowią gwarancję jakości artykułów autorstwa pracowników naukowych Instytutu. Ufamy, że do historyków z UMCS szybko dołączą zarówno badacze przeszłości z innych szkół wyższych, reprezentanci dyscyplin blisko z związanych z turystyka kulturową oraz po prostu pasjonaci podróżowania.

Pragniemy, aby „Podróżnik Historyczny” stał się także ważnym forum wypowiedzi dla studentów i doktorantów nie tylko studiów humanistycznych. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje zarówno jeśli chodzi o uprawiany gatunek (reportaż/fotoreportaż, esej, tekst naukowy), jak i niezwykle zróżnicowaną zawartość merytoryczną. Zapraszamy zatem autorów tekstów dotyczących podróżowania, zwiedzania, opisów wyjątkowych zabytków i miejsc pamięci, wydarzeń historycznych, rekonstrukcji historycznych itp.

Teksty pomieścimy w następujących działach: artykuły naukowe, materiały i źródła, sprawozdania, recenzje. Otwarty na najbardziej niestandardowe formy wypowiedzi będzie dział varia.

Prosimy, podzielcie się z innymi tą informacją. Spieszcie się, bo internetowe wydanie pierwszego numeru (nowej odsłony) „Podróżnika Historycznego” planowane jest już na kolejny rok.

Teksty należy przesyłać na adres mailowy podroznikhistorycznyumcs@gmail.com do 31 marca 2022 r.