Okładka i... nagroda dla Prof. Mariusza Mazura!

Jeśli w jakiś sposób przyzwyczailiście się Państwo do informacji o kilku nominacjach dla ostatniej monografii autorstwa pracownika IH UMCS, dra hab. Mariusza Mazura, prof. UMCS, w kilku prestiżowych konkursach dla książek historycznych, to pamiętacie, że zwykle towarzyszył im skan okładki „Antykomunistycznego podziemia portret zbiorowy 1945-1956. Aspekty mentalno-psychologiczne” (Bellona i Wydawnictwo UMCS, Warszawa-Lublin 2019).

Dzisiejsza informacja będzie potrójnie inna. Po pierwsze, przekonujemy się, że po siewie przychodzą żniwa, bo wspomniana monografia otrzymała Nagrodę Historyczną m.st. Warszawy im. Kazimierza Moczarskiego

Nie publikujemy także okładki nagrodzonej książki - warto bowiem nie tylko oglądać jej okładkę, ale i zasiąść do lektury!

Po trzecie, Autorowi możemy wreszcie pogratulować wielce skutecznego finału! Ufamy zresztą, że powodów do gratulacji będzie jeszcze znacznie więcej!

 

Laureat otrzymał nagrodę w wysokości 50 tys. złotych oraz statuetkę „Temperówkę” Kazimierza Moczarskiego, autorstwa Jacka Kowalskiego z warszawskiej ASP.

    Aktualności

    Data dodania
    17 grudnia 2020