Centrum Badań nad Historią Regionalną i Lokalną UMCS

Po ledwie kilku miesiącach od powstania Centrum Badań nad Historią Regionalną i Lokalną UMCS prezentuje efekty swoich pierwszych dokonań. Jest nim przede wszystkim strona WWW.LUBELSKIE-ENCYKLOPEDIA.PL - stanowiąca zaczątek wielkiej, wirtualnej, interaktywnej encyklopedii Lubelszczyzny. 

Strona jest tworzona głównie przez historyków z Instytutu Historii, choć jej założeniem w przedstawianiu treści jest atrakcyjny alians przeszłości ze współczesnością - oparty na współpracy ze środowiskami regionalistów i wszystkich amatorów małych ojczyzn. 

Dzięki wsparciu Marszałka Województwa Lubelskiego, Jarosława Stawiarskiego, udało się dotąd opracować kilkadziesiąt haseł odnoszących się do miejscowości czterech gmin regionu (Wilkołaz, Konopnica i Włodawa - gm. miejska i wiejska). Pojawiły się też pierwsze reakcje ze strony mieszkańców tych gmin! 

Zapraszamy do zapoznania się z efektami tego pilotażu. Zachęcamy też do wsparcia projektu oraz do rozpropagowania przedsięwzięcia i jego potencjału w swoich środowiskach.

    Aktualności

    Data dodania
    22 stycznia 2023