Bohaterowie powstania styczniowego na Lubelszczyźnie!

Miło nam przekazać Państwu zaproszenie od naszego absolwenta, znanego w czasach studiów rekonstruktora historycznego, bronioznawcy, cenionego przez Nas z wielu oryginalnych inicjatyw, aktualnie pełniącego obowiązki kierownika Muzeum 24. Pułku Ułanów w Kraśniku, mgr Mateusza Haberka:

W imieniu dyrekcji Muzeum Narodowego w Lublinie i swoim własnym chciałbym serdecznie zaprosić na wernisaż wystawy Bohaterowie powstania styczniowego na Lubelszczyźnie!

Start jutro tj. w piątek 20 stycznia 2023 r. o godzinie 14.00 w siedzibie muzeum przy ul. Józefa Piłsudskiego 7 w Kraśniku.

Wydarzeniu będzie towarzyszył pokaz grupy rekonstrukcyjnej - odtwórcy zaprezentują sylwetki powstańców i ich przeciwników.

Wystawa Bohaterowie powstania styczniowego na Lubelszczyźnie 20 stycznia - 20 maja 2023. Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zrealizowano we współpracy z Muzeum Historii Miasta Lublina i Sekcją Militariów Działu Kultury Materialnej i Duchowej Muzeum Narodowego w Lublinie Partnerem wystawy jest Oddziałowe Biuro Upamiętniania Walk i Męczeństwa
Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie. Zrealizowano w ramach obchodów 160 rocznicy wybuchu powstania styczniowego.

    Aktualności

    Data dodania
    19 stycznia 2023