CUGOWSCY dla Małego Księcia

24 kwietnia o godz. 19:00 w Akademickim Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka" w Lublinie CUGOWSCY zaśpiewają i zagrają charytatywnie dla podopiecznych Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia, gdyż jak mówią bardzo przyjaznym trójgłosem - jeżeli możemy pomóc, to nigdy nie odmawiamy!

Krzysztof oraz Piotr i Wojciech. Ojciec i synowie. Wieloletni frontman Budki Suflera i twórcy grupy Bracia. Krzysztof Cugowski rozpoczął muzyczną drogę ponad 40 lat temu zakładając zespół Budka Suflera, który na stałe wpisał się do historii polskiego rocka. Piotr i Wojciech Cugowscy od ponad 15 lat z sukcesami działają pod szyldem Bracia. Zarówno ojciec jak i synowie obracają się w kręgu szeroko rozumianego rocka. Skrzyżowanie ich muzycznych dróg było więc tylko kwestią czasu.

Pomysł wspólnego występowania przybrał realne kształty w 2014 roku podczas jubileuszowej i zarazem pożegnalnej trasy koncertowej Suflerów. Piotr i Wojciech Cugowscy kilkakrotnie wsparli wówczas zespół na największych polskich scenach. Połączenie sił ojca i synów zostało sfinalizowane na początku 2015 roku. Od tego momentu Krzysztof Cugowski regularnie występuje jako gość specjalny podczas koncertów zespołu Bracia.

Na początku 2016 roku trio Cugowskich rozpoczęło pracę nad pierwszą wspólną płytą z premierowym materiałem. 30 września ubiegłego roku ukazał się album tria "Zaklęty krąg", który jest bez wątpienia jedną z najciekawszych i najważniejszych płyt 2016 roku. Obecnie zespół CUGOWSCY jest w trakcie trasy koncertowej promującej płytę.

Grupami supportowymi na koncercie w ACK będą: Pasażer i Pawkin.

Pasażer

Członkowie zespołu nazywają swoją muzykę renesansem lubelskim, który objawia się uczestnictwem w nowej fali muzyki popularnej razem z jej syntezatorowymi brzmieniami, triolowym rapem i elektronicznym chłodem, jednak z dodatkiem rockowej ekspresji.

Pawkin

Zespół istnieje od 2011 roku. Wykonuje na koncertach przede wszystkim utwory autorskie, ale często sięga też po znakomite covery, łącząc stylistykę rock, pop, blues. Obecnie formacja pracuje nad nową płytą.

Bilety w cenie 50 zł można kupić na ekobilet.plw kawiarni Le’ Żak w ACK UMCS i w Domu Małego Księcia przy ul. Lędzian 49.

Serdecznie zapraszamy!

    Aktualności