29. Mikołajki Folkowe - konkursy

Zapraszamy do udziału w konkursach towarzyszących 29. edycji festiwalu „Mikołajki Folkowe”!

5 listopada 2019 r. upływa termin zgłoszeń na „Scenę Otwartą” - cieszący się renomą konkurs dla młodych muzyków folkowych, na którym swoje pierwsze kroki stawiała m.in. Kapela ze Wsi Warszawa. Konkurs, który odbędzie się już po raz 26., jest niezwykłą okazją do zaprezentowania swojej twórczości szerszemu gronu odbiorców. Dla laureatów pierwszych miejsc zostały przewidziane wysokie nagrody.

W ramach „Sceny Otwartej artyści powinni zaprezentować program inspirowany muzyką tradycyjną dowolnego kraju lub regionu. Jury oceniać będzie przede wszystkim dobór i oryginalność repertuaru, interpretację oraz wykonanie. Do zgłoszenia niezbędne jest przesłanie plików muzycznych.

Więcej informacji na stronie festiwalu.


W ramach tegorocznych Mikołajków Folkowych odbędzie się także, już po raz siódmy, konkurs fotograficzny Tradycja w obiektywie. Jego celem jest uchwycenie współczesnych zjawisk inspirowanych kulturą ludową i popularyzacja folkloru. Do udziału w konkursie zapraszamy fotografów amatorów. Zdjęcia można przesyłać do końca października.

Szczegóły regulaminu znajdują się na stronie festiwalu.

Fundatorami nagród są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasto Lublin, Województwo Lubelskie oraz Rektor Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.


Mikołajki Folkowe to nie tylko konkursy. Podczas tegorocznej edycji festiwalu wystąpią najciekawsze zespoły międzynarodowej sceny folkowej: Romengo (Węgry), Kalakan (Kraj Basków), Namgar (Buriacja), polsko-ukraińska Dagadana i jak zwykle Orkiestra św. Mikołaja - gospodarze festiwalu.

    Aktualności