Taniec w lubelskich młodych sercach - spektakl już w tę niedzielę!

“Czym jest dla Ciebie taniec?” - to właśnie takie pytanie twórcy spektaklu zadali młodym mieszkańcom Lublina przechadzającym się przez centrum miasta. Jakie były ich odpowiedzi? Tego będziecie mogli dowiedzieć się już na premierze spektaklu. Odbędzie się ona w Chatce Żaka (Duża Sala Widowiskowa) 27 listopada (niedziela) o godzinie 17:00. WSTĘP WOLNY!

Spektakl zarówno słowem, jak i ruchem, przedstawia to, czym dla młodych ludzi jest taniec. Spektakl opiera się na podstawie autentycznych wypowiedzi, czyli obrazie tańca u młodych mieszkańców Lublina, a stworzona choreografia pokazuje, że to, co możemy wypowiedzieć słowami, możemy przekazać także ruchem, gestem czy mimiką.

Cała tajemnica sztuki tanecznej polega na tym, że efekt, który widzimy na scenie, dla oglądających jest czymś lekkim, ulotnym i nie wymagającym od tancerzy żadnego wysiłku. Tymczasem, aby osiągnąć spektakularny efekt, potrzebne są długie godziny żmudnej pracy.

- Pomysł spektaklu narodził się z luźnych rozmów ze znajomymi. Zauważyłam wtedy, w jak różnoraki sposób jest odbierany taniec przez ludzi. Dla mnie taniec od zawsze był sztuką, która może wyrazić ruchem i zawartymi w nim emocjami to samo co słowa. Moim marzeniem było stworzenie spektaklu, który opiera się głównie na tańcu. Dzięki wypowiedziom młodych ludzi mogłam pokazać, że taniec przejawia się dosłownie we wszystkich aspektach życia, jak rozrywka, hobby, praca, miłość czy dziedzina kultury – mówi Weronika Wójtowicz, pomysłodawczyni i choreografka spektaklu

Projekt realizowany jest w ramach programu "Stypendia Kulturalne Bogdanki w Chatce Żaka".

    Aktualności

    Autor
    Paweł Bik
    Data dodania
    23 listopada 2022