Chatka Blues Festiwal 2017

6-7 października w Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” w Lublinie odbędzie się 8. edycja jednego z najciekawszych festiwali bluesowych we wschodniej Polsce. Chatka Blues Festival, bo o nim mowa, jest wydarzeniem wyjątkowym, które na stałe wpisało się w oficjalny kalendarz imprez kulturalnych organizowanych w Mieście Inspiracji.

O festiwalu

Chatka Blues Festival to jeden z najciekawszych bluesowych festiwali we wschodniej Polsce i wielkie święto bluesa w Lublinie. W tym roku, w dniach 6-7 października w Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” w Lublinie odbędzie się jego 8. edycja, na której nie może Was zabraknąć!

Podobnie jak w ubiegłych latach do Lublina zawitają wspaniali artyści, w tym zagraniczne gwiazdy: Demian Band (Argentyna/Hiszpania) oraz MonkeyJunk (Kanada).

W kultowej Sali Widowiskowej odbędzie się 6 koncertów, w trakcie których miłośnicy bluesa będą mogli posłuchać muzyki w najlepszym wydaniu. Program 8. edycji CHBF to zestawienie różnych odmian bluesa i jednocześnie połączenie tradycji z nowoczesnością.

Program

Tegoroczną edycję Chatka Blues Festival zainauguruje doskonale znana bluesowej publiczności grupa Green Grass, działająca  na polskiej scenie od 1991 roku. Zespół sięga do najlepszych tradycji bluesa i rock’n’rolla. Następnie specjalny koncert dla lubelskiej publiczności zagra Maciej Lipina, który wykona utwory z repertuaru grupy Dżem. Muzykowi, który był odtwórcą roli Ryśka Riedla w spektaklu „Skazany na Bluesa” towarzyszyć będą muzycy Teatru Śląskiego. Na zakończenie pierwszego dnia festiwalu wystąpi Demian Band. To argentyńsko-hiszpańskie trio gra energetycznego bluesa i rocka. Zespół z pewnością dostarczy wielu doskonałych wrażeń muzycznych i porwie publikę do zabawy.

Drugi dzień rozpocznie się od koncertu bluesowej supergrupy – Czarny Pies. Jest to jedyne w swoim rodzaju przedsięwzięcie muzyczne, w którym udział biorą największe indywidualności polskiego bluesa, jazzu i rocka. Każdy ich koncert to niepowtarzalny program, w którym liczą się dźwięki, emocje i nastrój chwili. Kolejnym wykonawcą będzie Jan Gałach Band – zespół, który stał się objawieniem polskiej sceny bluesowej, ale umiejętnie manewruje wokół rocka, country, fusion, folku i nie daje się zamknąć w jednym gatunku. Zwieńczeniem festiwalu będzie koncert kanadyjskiej gwiazdy – Monkey Junk. To bluesowe trio ma na swoim koncie sześć płyt oraz wiele prestiżowych nagród i wyróżnień muzycznych, w tym statuetkę Juno, czyli kanadyjski odpowiednik nagrody Grammy. Zespół określa swoją muzykę jako „swamp R&B, soul boogie i pościelowy funk”.

Szczegółowy program koncertów

6.10.2017 (piątek), godz. 20:00 – Sala Widowiskowa ACK UMCS „Chatka Żaka”

7.10.2017 (sobota), godz. 20:00 – Sala Widowiskowa ACK UMCS „Chatka Żaka”

Bilety

Przedsprzedaż biletów na koncerty w promocyjnych cenach odbywa się wyłącznie za pośrednictwem serwisu eBilet.pl. Bilety z platformy eBilet.pl można także kupić w sieci Empik na terenie całego kraju.

Bilet ulgowy przysługuje: studentom i uczniom (przed wejściem na koncerty konieczne jest okazanie legitymacji) oraz absolwentom UMCS (po okazaniu Karty Absolwenta UMCS).

Liczba karnetów ograniczona.

Sprzedaż stacjonarna: od 20.09. do 6.10.2017 r. – pub Rock Bar (ul. Radziszewskiego 17, Lublin) – w godzinach otwarcia lokalu. Bilety będą także sprzedawane w dniach koncertów (6-7.10.2017 r.) w kasie ACK UMCS „Chatka Żaka” (ul. Radziszewskiego 16, Lublin).

Lokalizacja

Od samego początku festiwal organizowany jest w Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka”, w Sali Widowiskowej, której historia sięga 50 lat. Od dekad „Chatka Żaka” jest miejscem kulturotwórczym, z którym związani byli artyści, dziś grający na największych scenach teatralnych i muzycznych Polski i Europy. To miejsce skupiające środowisko kultury alternatywnej, wolnego słowa, ważkich wydarzeń o charakterze artystycznym i społecznym. Budynek „Chatki Żaka” kryje w sobie wiele historii – tu wychowały się pokolenia studentów UMCS, na darmowej zupie i w artystycznej atmosferze. Od siedmiu lat jest ono także lubelską kolebką bluesa.

Organizatorzy

Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Absolwentów UMCS we współpracy z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Producentem technicznym festiwalu jest ACK UMCS „Chatka Żaka”. Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym festiwalu jest Adam Bartoś.

Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Miasta Lublin.

Szczegółowe informacje

Więcej informacji o wydarzeniu Chatka Blues Festival znajduje się na stronie internetowej festiwalu oraz na Facebooku.

    Aktualności