Zapraszamy na koncert debiutowy Zespołu Tańca Ludowego UMCS!

Koncert odbędzie się 20 czerwca 2021 r. o godzinie 11:00 w Sali Widowiskowej Chatki Żaka. Wstęp jest wolny.

Na koncercie w dniu 20 czerwca 2021 r. zaprezentują się grupy młodsze (taneczne, wokalna i muzyczna) Zespołu Tańca Ludowego UMCS. Dla wielu tancerzy i solistek, którzy rozpoczęli naukę w październiku 2020 r., będzie to pierwszy publiczny występ.

W programie przedstawimy piosenki i przyśpiewki ludowe, tańce narodowe i regionalne. 

Zespół Tańca Ludowego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie im. Stanisława Leszczyńskiego powstał w 1953 r. Jest najstarszym reprezentacyjnym studenckim zespołem artystycznym UMCS, założonym przez dyrektora seniora, kierownika artystycznego i choreografa Stanisława Leszczyńskiego. Obecnie dyrektorem, kierownikiem artystycznym i choreografem jest Lech Leszczyński. Głównym celem działalności Zespołu jest roztańczenie i rozśpiewanie młodzieży akademickiej oraz uwrażliwienie jej na piękno muzyki, słowa, ruchu i gestu. Zespół posiada ponad 20 godzin repertuaru obejmującego tańce, pieśni narodowe i regionalne oraz tańce i melodie ludowe innych narodów. Prezentuje programy w oryginalnych, autentycznych kostiumach. Obecnie Zespół liczy około 150 osób, a dotychczas tańczyło w nim już ponad 8000 studentów, którzy pozostali jego wiernymi sympatykami. Na swym koncie może odnotować 314 wojaży za granicę do 56 krajów na 5 kontynentach, gdzie dał około 6000 koncertów.

Zespół 4-krotnie występował przed Papieżem-Polakiem Janem Pawłem II w Castel Gandolfo (1979), Ypres (1985), Watykanie (1998) i Kijowie (2001).

    Aktualności

    Data dodania
    18 czerwca 2021