Zapraszamy na debiuty bębniarskie w Chatce Żaka!

Już w najbliższy czwartek, 26 maja na scenie Małej Sali Widowiskowej Chatki Żaka zadebiutuje zespół bębniarski W Rytmie Chatki. Będzie to też okazja do świętowania 15-lecia grupy Młode DJembe i 30-lecia pracy artystycznej Agnieszki Kołczewskiej.

 • 26 maja 2022 r., godz. 19:00
 • Mała Sala Widowiskowa, ACKiM UMCS Chatka Żaka
 • Wstęp wolny

Na koncercie zaprezentują się dwie grupy warsztatowe: początkująca i zaawansowana, które zostały połączone w jeden zespół o nazwie W Rytmie Chatki. Podczas zajęć studenci poznawali tajniki gry na membranofonach, bębnach z ręki: techniki gry na afrykańskim djembe, kubańskich congach czy azjatyckiej darabuce oraz szeregu instrumentów perkusyjnych tzw. idiofonów. 

W specjalnym programie stworzonym na koncert grupa zaprezentuje kilka z rytmów w oparciu o bębny djembe a także inne instrumenty perkusyjne świata typu: marakasy, barchimsy, clave czy reco-reco.
W drugiej części koncertu zagra zespół Młode Djembe z okazji 15-lecia działalności. Grupa od lat współpracuje z Chatką Żaka i również wywodzi się z warsztatów Agnieszki Kołczewskiej. Agnieszka jest animatorem kultury, muzykiem oraz specjalistą ds. edukacji kulturalnej, od 1992 roku związanym z Chatką Żaka. Jubileusz 30-lecia pracy artystycznej Agnieszki Kołczewskiej będziemy świętować podczas występu zespołu.
Koncertowi towarzyszyć będą:
 • Wystawa prac debiutanckich uczestników warsztatów akwareli pod kuratelą Mieczysławy Goś - Kuratorki Linii Visual Art
 • Etiuda Teatru Imperialnego pod kuratelą Ekateriny Sharapovej - Kuratorki Linii Słowo

  Aktualności

  Autor
  Paweł Bik
  Data dodania
  24 maja 2022