ŻAKART – Zapraszamy na finał projektu!

TYSIĄCE przejechanych kilometrów, SETKI studentów biorących udział w spektaklach, koncertach i warsztatach, KILKADZIESIĄT wydarzeń i 13 polskich miast wypełnionych Kulturą Studencką. Tak w skrócie wygląda ŻAKART – edukacyjny wymiar kultury studenckiej! A już w najbliższy piątek (25.11.) zapraszamy na Finał Projektu do Chatki Żaka - lidera kultury studenckiej w Polsce! Co się wydarzy?

13:30 – Podsumowanie projektu ŻAKART i dyskusja panelowa „Kultura studencka – co dalej?”

Moderatorem dyskusji będzie Izabela Pastuszko – Dyrektorka ACKiM UMCS Chatka Żaka, a nad przyszłością kultury studenckiej w Polsce dyskutować będą m.in.:
 • prof. Jan Pomorski - Komitet Organizacyjny Forum Kultury Studenckiej
 • Michał Karapuda - Dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miasta Lublin,
 • Krzysztof Podolak - Dyrektor Akademickiego Centrum Kultury UWM w Olsztynie
 • Katarzyna Jankowska - Dyrektorka Centrum Kultury Politechniki Śląskiej "Mrowisko"
 • Aleksandra Zawadzka - przedstawicielka ZUSS UMCS
20:30 – Spektakl Teatru Tańca zMYsł – DESIDERIUM
 
Artyści zaprezentują spektakl, który jest poszukiwaniem granic. Między potrzebą, pragnieniem a żądzą. Między kontrolą a byciem kontrolowanym. Studium ludzkiego głodu – tego zdrowego, motywującego do życia oraz tego odbierającego człowieczeństwo, sprowadzającego ludzką jednostkę do istoty wiecznie niezaspokojonej.
 
WSTĘP WOLNY!
 
Na spektaklu 'Blizny' (24.11) i na spektaklu 'Desiderium' (25.11) będzie zapewniona dostępność dla osób z ograniczeniami ruchowymi (pętla indukcyjna).

Podczas podsumowania projektu (25.11) będzie zapewniona dostępność dla osób G/głuchych i słabosłyszących ( tłumacz PJM).
 
A czym w ogóle jest ten ŻAKART? 

Tegoroczny projekt ŻAKART jest kontynuacją zapoczątkowanych w 2019 roku działań w ramach szerszej inicjatywy jaką jest FORUM KULTURY STUDENCKIEJ. Akademickie Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka w Lublinie wraz Narodowym Centrum Kultury w 2019 roku przeprowadziło badania dotyczące diagnozy kultury studenckiej w Polsce.
 
Co się okazało? 
 
Okazało się, że studenci uczestniczą w życiu kulturalnym nie tylko jako odbiorcy, ale niezwykle często są jego aktywnymi uczestnikami. A my jesteśmy tutaj po to, by ich wspierać i stwarzać przestrzeń do działania!
 
Forum Kultury Studenckiej to:
 • integracja studentów z całej Polski
 • wzajemna nauka, wymiana doświadczeń, rozwój osobisty
 • wzmocnienie sektora kultury studenckiej w Polsce
Jeżeli też chcesz być częścią reaktywacji kultury studenckiej – koniecznie weź udział w wydarzeniu!
Po więcej informacji na temat projektu zapraszamy na fanpage Forum Kultury Studenckiej. Widzimy się! 

Zapraszam również na wydarzenie organizowane dzień wcześniej. Więcej informacji tutaj.
 
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Projekt zrealizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin.

  Aktualności

  Autor
  Paweł Bik
  Data dodania
  22 listopada 2022