Zajęcia z Lindy Hop w ACK UMCS

Chatka Żaka wraz z grupą Lindy Hop Lublin ma przyjemność ogłosić zapisy na pierwsze regularne zajęcia tańca Lindy Hop w Lublinie. Spotkania będą się odbywać w każdą niedzielę, w godzinach 18:00-19:30. Pierwsze zajęcia już 12 marca.

Lindy Hop to styl tańca towarzyskiego pochodzący ze Stanów Zjednoczonych, oryginalnie wywodzący się z dzielnicy Harlem w Nowym Jorku. Był on tańczony i rozwijany równolegle z muzyką jazzową tamtego okresu, a szczyt popularności tego tańca przypada na późne lata 30. i wczesne lata 40. XX wieku, czyli tzw. erę swingu. Lindy Hop jest wypadkową wielu stylów tańca, które go poprzedzały i były popularne we wcześniejszych latach, a mają swoje korzenie w tańcu jazzowym, stepowaniu, Charlestonie oraz Breakaway (źródło: wikipedia.pl). W praktyce taniec wygląda tak.

Ilość miejsc jest ograniczona, o przyjęciu będzie decydować kolejność zgłoszeń. Można zapisywać się w parach lub solo, jednak rejestracja w parze zwiększa szansę na uczestnictwo w zajęciach. Pierwszeństwo będą miały również osoby, które uczestniczyły już w warsztatach Lindy Hop.

Pierwsze 4 zajęcia będą bezpłatne, następnie miesięczny koszt uczestnictwa będzie wynosił 25 zł.

Zapisy oraz więcej informacji pod numerem telefonu 517 595 140.

Gorąco zapraszamy wszystkich chętnych!

    Aktualności