Zagraj w nowym spektaklu teatralnym! Trwa nabór do projektu "Wojna na bagnety"

Trwa nabór Aktorek i Aktorów do spektaklu "Wojna na bagnety" w reżyserii Przemysława Mrowińskiego. Projekt jest realizowany w ramach Stypendiów Kulturalnych Bogdanki w Chatce Żaka.

Poszukiwani są Aktorzy i Aktorki do spektaklu "Wojna na bagnety".

Autorem tekstu do spektaklu jest Bartosz Kumor, reżyserem Przemysław Mrowiński, a produkcją zajmuje się Studenckie Koło Artystyczno-Naukowe Teatrologów UMCS.

Premiera jest planowana na wrzesień, w związku z tym wymagana jest dyspozycyjność w tym czasie oraz w okresie wakacji.

Nabór

Zgłoszeni powinni mieć doświadczenie aktorskie. Mile widziane: dobra wymowa, dykcja, umiejętność poruszania się po scenie i pracy w zespole.

Nabór będzie składał się z dwóch etapów.

  • Pierwszy etap trwa do 16. lipca. Wtedy przyjmowane są zgłoszenia w formie mailowej. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: umcsskant@gmail.com. W wiadomości powinny znajdować się: portfolio artystyczne (zdjęcia z dotychczasowej działalności teatralnej wraz z opisami), list intencyjny (opis swojej osoby, umiejętności i motywację do podjęcia pracy nad spektaklem), dane do kontaktu (adres e-mail, numer telefonu).
  • Drugi etap to spotkanie, którego termin będzie uzgodniony z osobami, które zgłoszą swój udział w projekcie. Podczas spotkania odbędzie się 10-minutowa prezentacja każdej osoby (pokaz wybranego przez siebie tekstu, najlepiej prozy) oraz rozmowa z inicjatorami przedsięwzięcia. W drugiej części uczestnicy zostaną podzieleni na pięcioosobowe grupy i poproszeni o wspólną improwizację na zadany temat.
  • Przewidywane jest wybranie 5 osób do głównego składu aktorskiego oraz 5 dublerów/dublerek.

Praca nad spektaklem zakłada klasyczne próby oraz 3 spotkania warsztatowe, które zostaną poprowadzone przez ekspertów w swoich dziedzinach.

Po więcej informacji można się zgłaszać na załączony wyżej adres mailowy a także poprzez profil na Facebooku Studenckiego Koła Artystyczno-Naukowego Teatrologów UMCS. 

Spektakl będzie realizowany we współpracy z ACKiM UMCS Chatka Żaka oraz dzięki Stypendium Kulturalnemu Bogdanki w Chatce Żaka.

Zachęcamy do wysyłania zgłoszeń!

    Aktualności

    Data dodania
    16 lipca 2021