Wystawa "Odniesienia. Analogie. Ogniwa"

Galeria ACK UMCS Chatka Żaka zaprasza na wystawę Ewy Jeziorskiej-Karwowskiej, Wandy Klimkiewicz i Olgi Prokop-Miśniakiewicz pt. "Odniesienia. Analogie. Ogniwa"

Wernisaż wystawy odbędzie się 19 czerwca 2018 r. o godzinie 20:00.

Artystki Ewa Jeziorska-Karwowska, Wanda Klimkiewicz i Olga Prokop-Miśniakiewicz poprowadzą widza przez wystawę w poszukiwaniu artystycznych odniesień do otaczającego świata form i barw. Pozwolą odkrywać świat własnych emocji i myśli w analogiach do sztuki minionych epok i tradycji kultury. Znalezienie ogniw spajających stanie się dla widza niemałym wyzwaniem, a nade wszystko formą dialogu z artystkami.

Kurator: Mieczysława Goś

Miejsce: Centrum Kultury i Sztuki Chińskiej He Shuifa UMCS (Biblioteka Główna UMCS, ul. Radziszewskiego 11, Lublin, III piętro, s. 47)

Wystawa czynna do: 10 lipca 2018 r.

Wstęp wolny

Dołącz do wydarzenia na Facebooku


Ewa Jeziorska-Karwowska - absolwentka Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Dyplom z grafiki warsztatowej obroniła w 1981 r. Uprawia linoryt, drzeworyt i malarstwo. W 2013 r. ukończyła malarstwo na ASP w Łodzi. Współzałożycielka Lubelskiej Szkoły Sztuki i Projektowania.

Wanda Klimkiewicz - absolwentka Wydziału Resocjalizacji Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej w Warszawie i studium podyplomowego Handlu Zagranicznego Uniwersytetu Gdańskiego. Naukę rysunku i malarstwa rozpoczęła w 2010 r. w pracowni prof. Leona Michny. W 2013 r. ukończyła studium podyplomowe na Wydziale Grafiki i Malarstwa ASP w Łodzi na kierunku Malarstwo i Rysunek. Dyplom magistra sztuki uzyskała w 2016 r. w APS w Warszawie.

Olga Prokop-Miśniakiewicz - absolwentka Instytutu Edukacji Artystycznej APS, dyplom z wyróżnieniem obroniła w 2016 r. w pracowni rzeźby prof. Macieja Zychowicza. W 2013 r. ukończyła z wyróżnieniem studia podyplomowe na Wydziale Grafiki i Malarstwa ASP w Łodzi. Ukończyła również studia na wydziale Architektury PW w Warszawie oraz Faculty of Architecture University of Detroit. Zajmuje się malarstwem i rzeźbą. Organizatorka wydarzeń artystycznych: Forum Sztuki 2013, Art Fresh Festival (AFF, edycje 2015-2017) oraz Ochota na Sztukę 2016. Pisze o sztuce i o historii sztuki na blogu „Ogród rozkoszy”, dokumentuje ochockie trzepaki i podwórka na stronie „Ochota na trzepaku”, uczy młodzież i dorosłych malarstwa i rysunku w Magazynie Sztuk, filii Ośrodka Kultury Ochoty OKO. Mieszka i tworzy na warszawskiej Ochocie.

    Aktualności

    Data dodania
    19 czerwca 2018