Wystawa Lidii Domagały „Obrazy”

Zapraszamy na wystawę malarstwa Lidii Domagały „Obrazy” w Centrum Kultury i Sztuki Chińskiej He Shuifa UMCS.

Wernisaż wystawy odbędzie się 11 grudnia 2018 r. o godzinie 18:00.

Miejsce: Galeria Centrum Kultury i Sztuki Chińskiej He Shuifa UMCS, Biblioteka Główna UMCS (III piętro), ul. Radziszewskiego 11, Lublin

Wystawa czynna do: 4.01.2019

Wstęp wolny

Lidia Domagała - absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Studia z zakresu malarstwa odbyła w pracowni prof. Stanisława Rodzińskiego i prof. Andrzeja Klimczaka-Dobrzanieckiego. Dyplom uzyskała w 1985 roku na Wydziale Ceramiki i Szkła w pracowni prof. Krystyny Cybińskiej. Od 1995 roku jest członkiem ZPAP.

Artystka o swojej twórczości: 
„Moje malarstwo jest rodzajem zaproszenia do rozmowy. Niesie w sobie pewną tajemnicę, pewną dozę zaskoczenia, pewną dozę wzruszenia. W swoich obrazach wyrażam to, co często trudne jest do wyrażenia słowem - wolność, radość, zachwyt, a także refleksję, zadumę czy smutek. Odnoszę się w swojej twórczości do natury, czerpię z niej, jest moją inspiracją, impulsem, antytezą rzeczywistości stanowiącą abstrakcyjny jej obraz. Kolor, światło, przestrzeń są tymi elementami, które budują moje obrazy, dają im życie, tworzą klimat i nastrój. Moje malarstwo stanowi swoistą, otwartą formę kontaktu z odbiorcą, jest indywidualnym rodzajem komunikowania się i moją własną opowieścią”.


Wystawa jest organizowana przez Objazdową Galerię Sztuki ZPAP i Galerię ACK UMCS Chatka Żaka.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

    Aktualności

    Data dodania
    10 grudnia 2018