Wystawa "Józefowskie klimaty"

Zapraszamy na wystawę poplenerową malarstwa studentów Instytutu Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego UMCS "Józefowskie klimaty".

Wernisaż wystawy odbędzie się 15 października 2019 r. o godz. 14:00 w Białym Foyer Chatki Żaka.

Już po raz kolejny w Józefowie na Roztoczu odbył się plener malarski, zorganizowany dla studentów Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Dzięki uprzejmości władz miasta i przygotowaniu znakomitych warunków pobytu, młodzi artyści wypoczywając, mogą jednocześnie rozwijać swój talent.

W lipcowym plenerze uczestniczyło 16 studentów rożnych lat studiów i kierunków, pracując pod artystyczną opieką prof. UMCS Krzysztofa Bartnika. Jest to już dwunasta edycja pleneru i nie do przecenienia jest fakt, jak wielu studentów skorzystało z tej możliwości.

W tym roku w plenerze w Józefowie wzięły udział również dzieci spędzające swoje wakacje w tym mieście. Studenci kierunku Edukacja Artystyczna w ramach praktyki pedagogicznej po kilka godzin dziennie pracowali z nimi, proponując ciekawe tematy i techniki wykonania prac plastycznych.

Szczególne podziękowania za zorganizowanie siódmej edycji pleneru kierujemy na ręce burmistrza Józefowa, Pana Romana Dziury, jego zastępcy Pana Ryszarda Ostasza, oraz Pani Beaty Zaśko, dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie.

Kurator: dr hab. Krzysztof Bartnik, prof. UMCS

Wystawa czynna do: 12.11.2019

    Aktualności