Wyróżnienie dla reporterki Akademickiego Radia Centrum

Za nami VII Gala Nagród Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka. Podczas wydarzenia jury wyróżniło reporterkę Radia Centrum, Justynę Bortnik.

Ogólnopolski konkurs dla młodych dziennikarzy składa się z czterech kategorii: Debiut Publicystyczny Roku, Inicjatywa Roku, Młodzi Twórcy Filmowi oraz Reportaż – Po Debiucie. I właśnie w ostatniej z nich Justyna Bortnik, dziennikarka Redakcji Kultury, była w trójce nominowanych do nagrody. Reportaż, który docenili jurorzy nosi tytuł „Moja wojna, moja młodość”. Przedstawia on historię dwóch kobiet i ich spojrzenie na Powstanie Warszawskie, które przeżyły. 

W tej kategorii główna nagroda i czek powędrował do dwóch osób - otrzymali je Szymon Piegza za reportaż "Pan Bóg będzie nad nimi czuwał" oraz Beata Kwiatkowska za reportaż "Nieulotne". Jedyne wyróżnienie w tej kategorii trafiło do rąk Justyny Bortnik z Akademickiego Radia Centrum UMCS.


Nagroda Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka – konkurs dziennikarski organizowany od 2011 roku przez Koło Młodych krakowskiego oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Stowarzyszenie Absolwentów Dziennikarstwa Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Dziennikarskie Koło Naukowe UPJPII.

    Aktualności

    Data dodania
    16 marca 2018