Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych

11 listopad o godzinie 14.00 w Ratuszu w Lublinie odbędzie się Wspólne miejskie śpiewanie pieśni patriotycznych”. Wystąpią Chór Kantylena, Chór Akademicki UP w Lublinie, Zespół Tańca Ludowego UMCS w Lublinie oraz Łukasz Jemioła.

Wydarzenie to zostało wymyślone przede wszystkim jako spotkanie śpiewacze, które połączy jego uczestników we wspólnym działaniu. Każdy uczestnik dostanie specjalne śpiewniki. Zaproszeni artyści będą dla publiczności przewodnikami wspólnego śpiewu. Jest to pomysł na świętowanie Dnia Niepodległości.

„Wspólne miejskie śpiewanie” jest realizowane przez Stowarzyszenie Animatorów Ruchu Folkowego i ACK UMCS "Chatka Żaka" w ramach projektu Laboratorium Obrzędu Miejskiego z okazji 700-lecia lokacji Lublina.

Jego celem jest nie tylko prezentacja tradycji i sposobów jej wykorzystania we współczesnej kulturze, ale również integracja miejskiej społeczności i wspólne świętowanie, przeżywanie ważnych chwil. 

Śpiewanie popularnych pieśni patriotycznych jest czwartym, ostatnim elementem projektu. W styczniu odbyły się „Wszystkie kolędy świata”, w kwietniu „Ludzie malujcie pisanki”, a w czerwcu „”Miastowa Sobótka”.

    Aktualności

    Autor
    Anna Nieoczym
    Data dodania
    6 listopada 2017