Wpadnij na XXX Festiwal „Bakcynalia” 2016!

W tym roku „Bakcynalia”, Festiwal Piosenki Studenckiej i Turystycznej (starszym fanom tego gatunku muzyki znany jako Epidemia Piosenki Turystycznej) doczekał swej „trzydziechy”. Zawsze odbywał się późną jesienią, kiedy już turyści zeszli ze szlaków i chętnie spotykali się na śpiewaniu w „Chatce Żaka”. W 2016 roku festiwal odbędzie się 4-5 listopada.

Z okazji jubileuszu czeka nas wiele atrakcji. Po pierwsze będzie można kupić płytę z archiwalnymi nagraniami z poprzednich edycji festiwalu. Znalazły się na niej nagrania Agaty Budzyńskiej, Adama Drąga, Wątłych Kołodziejów, Karola Płudowskiego, Mariusza Zadury, Iwony Piastowskiej i Olka Grotowskiego. Kolejnym elementem o charakterze wspomnieniowym będzie wystawa fotograficzna „Bakcynaliowa trzydziecha”, na której znajdą się fotografie z poprzednich lat.

Przekrojowo został zbudowany też program festiwalu. Bakcynalia oficjalnie rozpoczną się w piątek, ale już dzień wcześniej 3. listopada, organizatorzy zapraszają do kawiarni Le'Żak na godzinę 19.00 na koncert promujący płytę „Kubek” zespołu Syndrom Beczki. W piątek przed południem odbędą się „Małe Bakcynalia” - konkurs dla dzieci i młodzieży szkolnej. Wieczorem zaś o 19.00 wystąpią legendy bakcynaliowej sceny: Labolare – Byle do Góry, Piotr Bakal i muzycy młodszego pokolenia, laureaci I nagrody z zeszłego roku: zespół Zagrali i Poszli.

W sobotę w południe wszyscy turyści będą mieli okazję wybrać się na spacer z przewodnikiem śladami artystów z Lublina, zbiórka pod Zamkiem. Wycieczka zakończy się o 14.00 w „Chatce Żaka”, a jego uczestnicy mogą iść prosto na koncert konkursowy, który zacznie się właśnie w ACK. Do konkursu w tym roku zgłosiły się 24 zespoły, a ostatecznie wystąpi 13. wykonawców.
Tuż po nim, o 18.00 rozpocznie się Koncert Finałowy i na scenie oprócz laureatów konkursu usłyszymy Olka Grotowskiego, grupę Bez Jacka i Słodki Całus od Buby.

Bakcynalia to także Spotkania Podróżnicze. W piątek zostały zaplanowane o 17.30. Tego dnia Jerzy Montusiewicz opowie o poszukiwaniu korony gór Rumunii. Nazajutrz o 16.00 Mateusz Janiszewski (lekarz i podróżnik) przeprowadzi warsztaty „Zdrowie w podróży”, a godzinę później Jakub Czajkowski będzie miał prelekcję o Mongolii.

Festiwalowi będzie towarzyszyła pokonkursowa wystawa fotograficzna. Tematem tegorocznego konkursu było Roztocze. Na konkurs wpłynęło ponad 50 zdjęć. Najlepsze będzie można zobaczyć w Chatce Żaka” Zwycięzców poznamy na wernisażu w piątek, 4 listopada o 18.30.

Nie czekaj, przyjdź, spotkaj się z przyjaciółmi!

Więcej informacji na stronie internetowej Festiwalu!

Kontakt do organizatorów – Bogdan Bracha tel. 503 503 207

Bilety

 • 20 zł (normalny) / 15 zł (ulgowy) / 10 zł (studencki) - Koncert "Bakcynalia i Okolice" - PIĄTEK
 • 35 zł (normalny) / 30 zł (ulgowy) / 15 zł (studencki) - Koncert Finałowy - SOBOTA
 • 50 zł - karnet normalny na DWA dni
 • 40 zł - karnet ulgowy na DWA dni
 • 20 zł - karnet studencki na DWA dni

Małe Bakcynalia, Koncert Konkursowy, koncert Syndromu Beczki, Festiwalowe Spotkania Podróżnicze, wystawy: "Urocze Roztocze" i "Bakcynaliowa Trzydziecha", Bakcynaliowe śpiewanki i Bakcynaliowy spacer szlakiem artystów z Lublina - wstęp wolny.

Sprzedaż biletów:

 • od 2 listopada w ACK UMCS CHATKA ŻAKA w godz. 17.00 - 20.00
 • od 26 października w PUNKTACH PTTK (Rynek 8 oraz Krakowskie Przedmieście 78) w godz. 8.00 - 16.00
 • podczas Festiwalu w ACK UMCS CHATKA ŻAKA

Załączniki

  Aktualności

  Autor
  Patryk Przygodzki
  Data dodania
  26 października 2016