Wigilia Akademicka 2022

Serdecznie zapraszamy wszystkich pracowników i studentów UMCS na Wigilię Akademicką 2022!

 • 14 grudnia, godzina 14:00
 • Duża Sala Widowiskowa Chatki Żaka

Tradycyjne przedświąteczne spotkanie władz rektorskich z pracownikami i przedstawicielami studentów uświetni występ Zespołu Tańca Ludowego UMCS w Lublinie im. Stanisława Leszczyńskiego, z którym wspólnie pokolędujemy.

Po wydarzeniu dla gości przewidziany jest świąteczny poczęstunek.

Jeżeli tak samo jak my nie możecie doczekać się Bożego Narodzenia i jak najszybciej chcecie poczuć świąteczną atmosferę, to wydarzenie jest specjalnie dla Was!


Podczas Wigilii Akademickiej wolontariusze będą zbierać do puszek dobrowolne datki w ramach koleżeńskiej zbiórki dla dr Magdaleny Barabas z Instytutu Pedagogiki UMCS i jej 18-letniej córki Julki, u której doszło do zatrzymania krążenia, w wyniku którego nastąpiło niedotlenienie mózgu. Od tego czasu nastolatka jest w śpiączce i aktualnie przebywa w Klinice Budzik w Olsztynie.

Intensywna i efektywna rehabilitacja Julki wymaga stałej obecności rodziny, co wiąże się z cotygodniowymi wyjazdami dr Barabas do Olsztyna i wynajmowania tam mieszkania w celu jak najczęstszego przebywania z córką w klinice.

Pieniądze zebrane podczas zbiórki koleżeńskiej zostaną przeznaczone na pomoc w powrocie do zdrowia 18-letniej Julii oraz na bieżące potrzeby rodziny, związane z leczeniem nastolatki, m.in. na pokrycie kosztów dojazdów i wynajmu mieszkania podczas wyjazdów do kliniki, zakup środków pielęgnacyjnych dla Julki, a także akcesoriów i urządzeń sprzyjających jej rehabilitacji.

  Aktualności

  Autor
  Paweł Bik
  Data dodania
  14 grudnia 2022