Wiemy już, kto wystąpi na Studenckiej Wiośnie Teatralnej!

Już w najbliższą środę (18.05) rozpoczynamy Studencką Wiosnę Teatralną, czyli ogólnopolski festiwal teatrów studenckich!

Studencka Wiosna Teatralna powraca po 48 latach przerwy! Już w dniach 18 – 21 maja zobaczymy się w Chatce Żaka, miejscu, które odegrało – i odgrywa po dziś dzień – niebagatelną rolę dla twórców teatru akademickiego. Przedsięwzięcie, które odbywało się w murach Instytucji w latach 1966 – 1974, w 2022 roku zostaje wznowione pod hasłem „BUDOWAĆ MOSTY”, jako swoiste połączenie przeszłości z teraźniejszością. Bazując na silnie zakorzenionej tradycji, chcemy, by tegoroczna Studencka Wiosna Teatralna była przestrzenią do prezentacji i konfrontacji rozmaitych przejawów współczesnej twórczości teatralnej studentów.

Poniżej przedstawiamy listę teatrów, których spektakle będziecie mogli zobaczyć w Chatce Żaka:

 • Teatr Politechniki Warszawskiej - "Senga Sengana"
 • BARTER z Chatki Żaka - "Wojna na bagnety"
 • Teatr ITP - "Oskar i Róża"
 • Teatr Chwila - "Ballada na 3 biurka"
 • Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi - "Przesilenia"
 • Teatr Imperialny z Chatki Żaka - "Wieża Babel"
 • Martyna Strychalska, Stowarzyszenie Młodych Animatorów Kultury - "Więcej grzechów nie pamiętam"
 • Teatr Inaczej - "Upał"
Serdecznie gratulujemy wszystkim zakwalifikowanym i z niecierpliwością czekamy na spektakle! Pełny program wydarzenia podamy już wkrótce!

Organizatorem projektu Ogólnopolska Studencka Wiosna Teatralna jest Akademickie Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka. Projekt jest realizowany we współpracy z Narodowym Centrum Kultury, Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Teatrem im. Juliusza Osterwy w Lublinie.

Projekt jest wspierany finansowo przez Miasto Lublin oraz Województwo Lubelskie. Fundatorem nagród konkursowych jest Narodowe Centrum Kultury.

Partnerami Studenckiej Wiosny Teatralnej są: Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej, Forum Studentów Uczelni Artystycznych, Europejska Stolica Młodzieży Lublin 2023 oraz Koło Naukowe Logopedów i Audiologów UMCS.

Wydarzenie jest objęte patronetem medialnym: e-teatr.pl, Akademickie Radio Centrum i TV UMCS.

Festiwal jest realizowany przez Fundację Akademickiego Centrum Kultury UMCS Chatka Żaka.

  Aktualności

  Autor
  Paweł Bik
  Data dodania
  11 maja 2022