Warsztaty teatralne: Przestrzeń/przedmiot/ciało

Zapraszamy na piąte zajęcia w ramach warsztatów teatralnych dla studentów, które odbędą się w Chatce Żaka 15 maja 2019 r. w godz. 15:00-17:00.

Comiesięczne spotkania z pedagogami teatru to inicjatywa skierowana do studentów lubelskich uczelni, którzy chcą:

  • doskonalić swój warsztat aktorski,
  • poznawać osoby zaangażowane w działania teatralne,
  • tworzyć kulturę teatru studenckiego.

„Przestrzeń sceny/przedmiot/ciało”

Praca z przedmiotem w przestrzeni teatralnej może być skonstruowana na kilka sposobów. Aktor może współpracować z przedmiotem, działać wobec niego czy też z nim. Przedmiot może nabierać różnego znaczenia w przestrzeni scenicznej zależnie od woli i intencji aktora.

W ramach warsztatu uczestnicy będą odkrywać niejednoznaczność techniki animacji przedmiotu. Będą działać z przedmiotem, wobec przedmiotu i obok przedmiotu. Poznają podstawowe zasady animacji przedmiotów miękkich i twardych. Część zajęć zostanie poprowadzona w zgodzie z treningiem biomechaniki Meyerholda.

Warsztaty zakończą etiudy wykonane w grupach z wykorzystaniem przedmiotów w sytuacji scenicznej współpracy.

Na potrzeby warsztatu prosimy zabrać ze sobą kawałek materiału (proponowany rozmiar: ok. 1x1 m) i dwa lub trzy małe tekturowe pudełka.

Zajęcia poprowadzi Bartosz Pietrzyk - słuchacz Akademii Teatralno-Wokalnej Jerzego Turowicza w Lublinie, doktorant UMCS na wydziale Politologii. Aktor współpracujący z Filharmonią Lubelską i Teatrem Kameralnym w Lublinie, Teatrem Buffo w Warszawie, a także z Centrum Inicjatyw Artystycznych w Lublinie.

Wstęp wolny


Dołącz do wydarzenia na Facebooku

    Aktualności

    Data dodania
    14 maja 2019