Warsztaty taneczne "uWSPÓŁCZEŚNIEni"

Zapraszamy na pierwsze warsztaty taneczne w ramach cyklu "uWSPÓŁCZEŚNIEni", które odbędą się w Chatce Żaka 17 listopada 2019 r. o godz. 14:00.

Listopadowa edycja warsztatów odbędzie się pod hasłem "floorwork", oznaczającym technikę pracy opartą na wykorzystaniu ciężaru ciała w kontakcie z niecodziennym partnerem - podłogą. Podczas zajęć skupimy się na swobodnym użyciu pędu oraz przepływu energii, poznamy narzędzia przygotowujące ciało do wprowadzenia elementów akrobatycznych wykorzystując relację pomiędzy aktywnym centrum a mobilnością kręgosłupa. Poznamy kombinacje zwiększające siłę, wytrzymałość, rozciągnięcie i balans niezbędne do świadomego i bezpiecznego wykonania z pozoru trudnych elementów.

Do świata floorworku wprowadzi nas Kuba Odzioba. Praca z nim to przede wszystkim przekraczanie granic komfortu i zmęczenia fizycznego w celu wyjścia poza strefę znanych nam i bezpiecznych (bo oswojonych) wzorców ruchowych.

Kuba Odzioba - tancerz, performer, pedagog, od 2016 roku mieszka, rozwija się i pracuje jako niezależny artysta w Paryżu. Od najmłodszych lat związany ze sceną street dance. Absolwent Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznej w Poznaniu na kierunku „Taniec" pod skrzydłami Polskiego Teatru Tańca oraz profesjonalnego szkolenia z szeroko pojętego tańca współczesnego „Warsaw Dance Departement" w Warszawie. Obecnie kontynuuje edukację w szkole cyrkowej, rozwija się w technice soft acrobatics opartej na łączeniu tańca współczesnego bazującego na pracy w podłodze, tzw. floorwork, z akrobatyką. Nieustannie podróżuje biorąc udział w warsztatach i festiwalach tanecznych w Europie i Ameryce Południowej. Interesuje go ruch w kontekście języka, nośnika informacji. Wychodzi poza granice jednego stylu, szuka narzędzi i inspiracji pośród różnych sposobów pracy z ciałem, w świecie sztuki i w codzienności opartej na świadomości, autentyczności, otwartości umysłu, obserwacji siebie jak i wszystkiego, co go otacza. Zafascynowany tematem szeroko pojętej improwizacji.

Koszt warsztatów:

 • 50 zł (do 8 listopada)
 • 60 zł (po 8 listopada)

Sprzedaż wejściówek:

 • środy w godz. 17:00-21:00, sala 08, Chatka Żaka
 • piątki w godz. 17:00-21:00, sala 08, Chatka Żaka
 • od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-15:00, pokój 012, Chatka Żaka

Ilość miejsc ograniczona.


Dołącz do wydarzenia na Facebooku

  Aktualności

  Data dodania
  12 listopada 2019