Warsztaty tańców tradycyjnych w formach niescenicznych

ACK UMCS „Chatka Żaka” i Akademia Tańca Tradycyjnego po raz kolejny pragną serdecznie zaprosić na warsztaty polskich tańców tradycyjnych.

Warsztaty odbędą się 18 (w godzinach 13.00 – 17.00) i 19 listopada (w godzinach 13.00 – 16.00) w ACK UMCS „Chatka Żaka”. Zajęcia poprowadzi Piotr Zgorzelski. 

Celem dwudniowego spotkania będzie nauka i opanowanie w stopniu podstawowym zasad tańca w metrum nieparzystym (rytmy mazurkowe) oraz w metrum parzystym (rytmy polkowe), a także elementów z nimi związanych takich jak: tańczenie w parze, tańczenie po kole, wirowanie w parze w układzie otwartym i zamkniętym, improwizowanie oraz używanie różnego rodzaju ozdobników. Uczestnicy nauczą się tańczyć m.in. mazurki i polki oraz wiele innych tańców z różnych stron Polski, w których pojawiają się rytmy parzyste i nieparzyste.

Wykorzystywany będzie repertuar taneczny z takich regionów jak: Mazowsze, Kurpie, Kujawy, Radomskie, Małopolska, Wielkopolska, Suwalszczyzna i Podkarpacie. Będą one dobrym przygotowaniem do wszystkich tegorocznych jesienno-zimowych imprez i zabaw, organizowanych coraz liczniej w całej Polsce.

Uczestnicy podczas warsztatów zobaczą, że świat polskiej tradycji tanecznej oraz dawnych muzykantów jest piękny, godny lepszego poznania i dzielenia się z innymi. Że jest to świat indywidualnej improwizacji, inwencji, artystycznego wyżycia się, współzawodnictwa i współuczestnictwa.

Wskazówki praktyczne

Przyda się strój wygodny, choć nie koniecznie sportowy. Dziewczyny mogą wziąć ze sobą wirujące spódnice lub sukienki. Będzie można tańczyć boso, choć lepsze będą buty na płaskiej podeszwie - u pań pantofelki na niewysokim obcasie, a u panów zwykłe wygodne buty, najlepiej ze skórzaną podeszwą.

W przerwach będą wyświetlane materiały wideo.

Koszt warsztatów wynosi 80 złotych od osoby (w dniu warsztatów, jeśli będą miejsca 90 złotych).

Wpłaty na konto na numer: 23 2130 0004 2001 0468 4189 0001 w tytule: "OBJAZDOWA AKADEMIA TAŃCA TRADYCYJNEGO - LUBLIN + imię i nazwisko".

Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest zgłoszenie mailowe (w temacie Objazdowa Akademia Tańca Tradycyjnego) i wniesienie opłaty 100% w formie przelewu do 15 listopada.

 

    Aktualności

    Autor
    Anna Nieoczym
    Data dodania
    6 listopada 2017