VIII Festiwal Artystycznych Warsztatów Umiejętności

24 i 25 listopada w ACK Chatka Żaka odbędzie się VIII Festiwal Artystycznych Warsztatów Umiejętności. Festiwal ten będzie podsumowaniem działań AWU w roku akademickim 2016 – 2017. Zaprezentują się również młode grupy warsztatowe (gitarzyści, bębniarze).

W piątek, 24 listopada odbędą się Otwarte Warsztaty AWU. Zajęcia są skierowane do młodzieży szkolnej i akademickiej oraz wszystkich zainteresowanych (mieszkańców Lublina, dorosłych, starszych, studentów i absolwentów, bez względu na płeć , wiek i kolor skóry).

Od godziny 10.00 do 13.00 w sali szklanej będą mieć miejsce warsztaty akwareli. Warsztaty te poprowadzi plastyk Mieczysława Goś. Uczestnicy tych zajęć zostaną podzieleni na dwie piętnastoosobowe grupy. Pędzle, papier oraz farby zapewniają organizatorzy.

W godzinach od 11.30 do 13.30 w Dużej Sali Widowiskowej odbędą się warsztaty bębniarskie. Zajęcia poprowadzi Agnieszka Kołczewska. Ćwiczenia są przeznaczone dla osób od 12 roku życia. W tych zajęciach będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 20 osób. Instrumenty podczas warsztatów będą zapewnione, jednak można przyjść z własnym.

W godzinach od 14.00 do 16.00 w sali numer 25 odbędą się warsztaty gitarowe. Poprowadzi je Zbigniew Kowalczyk. Na te zajęcia trzeba przyjść z własną gitarą.

W sobotę, 25 listopada na placu przed Chatką Żaka odbędzie się Pokaz Gladiatorów. Pokaz poprowadzi Comendante w Legio XXI Rapax – Łukasz Sędka. Ta atrakcja rozpocznie się o 18.30.

O 18.45 w Kawiarni Le’Żak odbędzie się wystawa akwareli. 15 minut później w Sali Widowiskowej rozpoczną się koncerty. Wystąpią AKSAK Balkan Trio, orkiestra gitarowa Zbigniewa Kowalczyka oraz zespół bębniarski Młode Djembe.

Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe jest wolny.

    Aktualności