VI Lubelsko-Lwowski Festiwal Mody i Sztuki „LL Fashion Art”

Zapraszamy na VI Lubelsko-Lwowski Festiwal Mody i Sztuki „LL Fashion Art”, który odbędzie się w Chatce Żaka 29 czerwca 2019 r. o godz. 19:00.

W programie:

  • prezentacje kolekcji polskich i ukraińskich projektantów mody (Lwowska Narodowa Akademia Sztuk Pięknych, Lubelska Szkoła Sztuki i Projektowania, Zespół Szkół Odzieżowo-Włókienniczych z Lublina, odzieżowy college ze Lwowa);
  • występy wokalne studentów kierunku Animacja kultury UMCS;
  • wernisaż prac plastycznych artystów z Polski i Ukrainy.

Festiwal ma na celu prezentację aktualnych polskich i ukraińskich trendów w modzie oraz prac artystów z obu stron Bugu: młodych projektantów mody, plastyków, muzyków, tancerzy i wokalistów z Lublina i Lwowa. Wydarzenie stworzy płaszczyznę wymiany doświadczeń przedstawicieli środowisk naukowych, artystycznych, kulturalnych Lublina i Lwowa, reprezentujących Lwowską Narodową Akademię Sztuk Pięknych i Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz grono profesjonalnych i nieprofesjonalnych artystów sztuk plastycznych, projektowania odzieży, modelingu, fotografii, tańca i muzyki. Prezentacje artystyczne służyć będą zbliżeniu środowisk artystycznych dwóch miast i szerokiej wzajemnej prezentacji twórczości ich mieszkańcom.

Tematem przewodnim Festiwalu będzie moda ze szczególnym naciskiem na wspólne motywy wzornicze polsko-ukraińskiego pogranicza. W warstwie symbolicznej wydarzenie będzie nawiązywać do idei zjednoczeniowej Unii Lubelskiej, której 450 rocznicę obchodzimy w tym roku.

Wstęp wolny


Organizator: Fundacja Wspierania Kultury i Współpracy Międzynarodowej z Lublina

Współorganizatorzy: Agencja Promocji i Reklamy Art Models, Lwowska Narodowa Akademia Sztuk Pięknych, Akademickie Centrum Kultury UMCS Chatka Żaka, Agencja Artystyczna ADA

Festiwal realizowany jest dzięki wsparciu Miasta Lublin

    Aktualności