Trwa nabór do Zespołu Tańca Ludowego UMCS!

Chcesz przeżyć przygodę swojego życia, nawiązać nowe znajomości, spędzić miło i aktywnie czas, radując siebie i widzów na scenach całej Polski i świata? Nie czekaj, wstąp do Zespołu Tańca Ludowego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie!

Przekonaj się sam o pięknie oraz wyjątkowości polskiego folkloru. W Zespole od podstaw nauczysz się zarówno tańca, jak i śpiewu, wzmocnisz pewność siebie. Stań się częścią tej folklorystycznej rodziny!

Zapisy prowadzone są e-mailowo, telefonicznie lub osobiście w godzinach pracy biura Zespołu.

Kontakt:
tel.: 81 537 50 95
Dom Studencki „Grześ”, ul. Langiewicza 24, Lublin

www.ztl.umcs.lublin.pl

e-mail: ztl@umcs.lublin.pl

Studenci UMCS mają możliwość uzyskania zaliczenia z zajęć wychowania fizycznego.

O Zespole 

Zespół Tańca Ludowego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie powstał w 1953 r. Jest najstarszym reprezentacyjnym studenckim zespołem artystycznym UMCS, założonym przez wieloletniego dyrektora, kierownika artystycznego i choreografa Stanisława Leszczyńskiego.

Obecnie dyrektorem, kierownikiem artystycznym i choreografem jest Lech Leszczyński. Głównym celem działalności Zespołu jest roztańczenie i rozśpiewanie młodzieży akademickiej oraz uwrażliwienie jej na piękno muzyki, słowa, ruchu i gestu. Zespół ma ponad 20 godzin repertuaru obejmującego tańce, pieśni narodowe i regionalne oraz tańce i melodie ludowe innych narodów. Prezentuje programy w oryginalnych, autentycznych kostiumach.

Obecnie Zespół liczy około 200 osób, a dotychczas tańczyło w nim już ponad 9000 studentów, którzy pozostali jego wiernymi sympatykami. Wychowankowie Zespołu Tańca Ludowego UMCS są kierownikami ponad 40 zespołów folklorystycznych w różnych zakątkach kraju. Zespół jest dobrze znany ludności miast i wsi - dał ponad 9000 koncertów w większości województw. Na swym koncie może odnotować 318 wojaży za granicę do 56 krajów na 5 kontynentach, gdzie zagrał około 6000 koncertów.

    Aktualności