Teatr Panopticum wystąpi w ACK UMCS

Serdecznie zapraszamy na występ Teatru Panopticum, który odbędzie się 10 lutego o godz. 18:00 w małej sali widowiskowej ACK UMCS. Grupa wystąpi z dwoma spektaklami - "Terapia" oraz "Odlot".

Teatr Panopticum Młodzieżowego Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie, którym od 31 lat nieprzerwanie kieruje Mieczysław Wojtas, jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych nagród. O Panopticum mówi się, że jest kuźnią talentów, bo właśnie tu zdobywało swoją pierwszą edukację teatralną wielu znanych aktorów i reżyserów, jak Janusz Józefowicz, Anita Sokołowska, Łukasz Witt-Michałowski, czy robiący obecnie międzynarodową karierę w Londynie i San Francisco śpiewak operowy Szymon Wach.

Teatr zaprezentuje dwa krótkie spektakle dotykające różnych problemów:

"Terapia" – spektakl mierzy się z najbardziej ludzkim i jednocześnie absurdalnym problemem, jakim jest śmierć. Zrealizowany w satyryczno-refleksyjnej formie, pełnej dystansu do podejmowanego tematu. 

"Odlot" – metaforyczna opowieść o poszukiwaniu podstawowych wartości: piękna, wolności, miłości i Boga w pułapce narkotycznego "piekła", w jakim znaleźli się młodzi bohaterowie.

Oba spektakle wyreżyserował Mieczysław Wojtas. Muzykę do "Terapii" skomponował i przygotował wokalnie młodych aktorów Piotr Tesarowicz. Scenariusze zostały opracowane przez Mieczysława Wojtasa przy współpracy zespołu. W spektaklu występuje lubelska młodzież licealna oraz studenci.

Wstęp wolny. Zapraszamy!

    Aktualności