Taniec w lubelskich młodych sercach- zapraszamy na spektakl!

“Czym jest dla Ciebie taniec?” - to właśnie takie pytanie twórcy spektaklu zadali młodym mieszkańcom Lublina przechadzającym się przez centrum miasta. Czy ich odpowiedzi były zaskakujące?

Taniec jest odbierany przez młodych ludzi zarówno jako rozrywka, hobby, ale także jako sztuka czy nawet praca. Jedno jest pewne - taniec wzbudza w każdym emocje, zarówno te pozytywne, jak i negatywne.

Spektakl zarówno słowem, jak i ruchem, przedstawia to, czym dla młodych ludzi jest taniec. Spektakl opiera się na podstawie autentycznych wypowiedzi, czyli obrazie tańca u młodych mieszkańców Lublina, a stworzona choreografia pokazuje, że to, co możemy wypowiedzieć słowami, możemy przekazać także ruchem, gestem czy mimiką.

W dzisiejszej kulturze taniec odbierany jest jako dodatek do innych dziedzin sztuki. Występuje on przy okazji koncertów czy jako uzupełnienie spektakli teatralnych, będąc odbieranym jako piękne tło. Cała tajemnica sztuki tanecznej polega na tym, że efekt, który widzimy na scenie, dla oglądających jest czymś lekkim, ulotnym i nie wymagającym od tancerzy żadnego wysiłku. Tymczasem, aby osiągnąć spektakularny efekt, potrzebne są długie godziny żmudnej pracy.

Twórcy spektaklu udowodnią, że taniec jest nie tylko formą rozrywki, ale  pełnoprawną, niezależna dziedziną kultury i sztuki.

 • Kiedy?
27.11 godzina 17:00

 • Gdzie?
Duża Sala Widowiskowa Chatki Żaka
 
 • Wstęp wolny!

Projekt realizowany jest w ramach programu "Stypendia Kulturalne Bogdanki w Chatce Żaka".

Koncepcja i choreografia: Weronika Wójtowicz
Tancerze: Zofia Bartnik, Maja Furtak, Aleksandra Krzysiak, Joanna Lipska (w chor. Sergiusza Najenko - solo), Katarzyna Niezgoda, Dominika Oworuszko (choreografia własna - solo), Dominika Pietrasik, Weronika Wójtowicz, ze specjalnym udziałem Pauliny Dąbek i Oskara Wiernio.  
Tancerze Studia Tańca Balans: Kaja Czerniak, Wiktoria Duda, Julia Hyz, Łucja Kowalczyk, Milena Kura, Malwina Mróz, Emilia Wojtyła
Wiersz: Agnieszka Worobiej
Lektor: Justyna Ostojewska
Zdjęcia i montaż: Michał Blinowski

  Aktualności

  Autor
  Paweł Bik
  Data dodania
  10 listopada 2022