Studenci z całej Polski zawalczą o Szafirowe Paragrafy

Ogólnopolski Konkurs Publicznego Prawa Gospodarczego „Szafirowe Paragrafy”, organizowany przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poland we współpracy z Kancelarią Prawną Filipek & Kamiński Sp.k. oraz Katedrą Prawa Administracyjnego i Nauki o Administracji UMCS, po raz trzeci obejmie swym zasięgiem terytorium całego kraju. W pierwszym etapie (13 lutego – 6 marca 2017 r.) wyłonionych zostanie 15 osób, które 3 kwietnia zawitają do Lublina, aby przystąpić do kolejnej części konkursu i wziąć udział w uroczystej gali w Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka”. Zwycięzcy otrzymają możliwość odbycia płatnych praktyk w Kancelarii.

Tegoroczna edycja konkursu adresowana jest do studentów każdego roku kierunków prawa, prawa w biznesie (kierunki prawno-biznesowe, prawno-menedżerskie) i administracji z wydziałów prawa w całej Polsce. Pierwszy etap rywalizacji polega na rozwiązaniu kazusu z zakresu publicznego prawa gospodarczego przygotowanego przez pracowników Katedry Prawa Administracyjnego i Nauki o Administracji UMCS pod nadzorem prof. dr hab. Mariana Zdyba. Zadanie od 10 lutego 2017 r. znaleźć można na głównej stronie konkursu (prawogospodarcze.elsa.org.pl) oraz na fanpage’u na Facebooku. Na podstawie nadesłanych rozwiązań wyłonione zostanie 15 najlepszych osób, które przejdą do II etapu.

Kolejna część rywalizacji odbędzie się 3 kwietnia 2017 r. w Lublinie. Uczestników czeka test składający się z 30 pytań wielokrotnego wyboru. Następnie, jeszcze tego samego dnia, na uroczystej gali w Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody. Dla laureatów pierwszego, drugiego, jak i trzeciego miejsca przewidziano płatną praktykę w lubelskiej siedzibie prestiżowej Kancelarii Prawnej Filipek & Kamiński Sp.k. bądź jej oddziale w Warszawie. Zwycięzcy otrzymają ponadto atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Więcej informacji na stronie internetowej oraz fanpage’u konkursu na Facebooku.

    Aktualności

    Autor
    Patryk Przygodzki
    Data dodania
    1 marca 2017